Forzaitalia.pl czyli najpiękniejszy włoski festiwal w Polsce

Forzaitalia.pl to najlepszy w naszym kraju sposób aby świętować swoją miłość do Włoch, włoskiego stylu życia, włoskiego jedzenia i włoskiej motoryzacji. Od lat przyciąga tłumy fanów włoszczyzny z całej Polski i nie tylko. Jesteśmy na każdej edycji Forzaitalia.pl od lat, nawet podczas pandemii, na edycji zdalnej też było rewelacyjnie. To zasługa zarówno organizatorów i ich zaangażowania, jak i uczestników, co w połączeniu daje niezrównany klimat.


Formuła spotkania za każdym razem dostarcza zarówno uczestnikom jak i zwiedzającym wielu atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Rajd turystyczny, konkurs elegancji, konkursy wiedzy o włoskiej motoryzacji czy samym kraju. Co roku jest także szereg wykładów, podczas których wszyscy chętni mają okazję dowiedzieć się więcej na ciekawe tematy związane z włoskimi samochodami, włoską kulturą, poznać ciekawych ludzi, których życie w większym lub mniejszym stopniu związane jest ze słoneczną Italią.

Na terenie zlotu znajdziemy nie tylko przepiękne auta, ale także smakowite jedzenie, nowości spod znaku Stellantis i mnóstwo, mnóstwo ludzi, z którymi możemy dzielić pasję. W tym roku Forzaitalia.pl trafiła w dziesiątkę z terminem, pogodą i miejscem. Gorąca aura czerwca i powrót do wspaniałego anturażu parku wokół Pałacu Rozalin dodawały prawdziwie włoskiego klimatu.

Całe wydarzenie zmieniło też odrobinę format rozpoczynając od włoskiego pikniku z live cookingiem przepysznej pasty, który odbył się w sobotę. W niedzielę jak zwykle po powitaniu wszystkich i oficjalnym otwarciu zlotu, zapisani na rajd turystyczny uczestnicy wystartowali na trasę, a zwiedzający mogli w tym czasie podziwiać przybyłe na zlot samochody.

Podczas rajdu turystycznego podziwialiśmy i poznawaliśmy piękne okolice, musieliśmy odpowiadać na ciekawe, często podchwytliwe pytania i wypatrywać charakterystycznych punktów, które umieszczone były na zdjęciach. Ale to nie wszystko z czym podczas rajdu musieliśmy się mierzyć 😉 Test z pytaniami dodatkowymi też nie należał do najłatwiejszych, lecz dostarczył wielu ciekawych informacji. Po powrocie z rajdu czekało na nas jedzenie, panel wykładów oraz konkurs elegancji wieńczący bardzo napięty dla uczestników harmonogram zlotu. Na rajd postanowiliśmy zabrać naszego pięknego Spidera 916 z 3.0 V6 Busso pod maską, a na wystawie pod Pałacem Rozalin zostawiliśmy przepiękną Alfa Romeo Spider Junior 1600 z 1972 roku, którą niedawno sprowadziliśmy ze Szwajcarii.

Co jeszcze można było znaleźć na pałacowym trawniku? Ferrari, Lamborghini, Alfa Romeo, Fiaty, wspaniałe Lancie, nie tylko klasyczne, ale wszystkie ciekawe i rewelacyjnym stanie. Naszym ulubionym samochodem była Alfa Romeo 1750 GTV z 1970 roku, którą właściciel przyjechał z Kopenhagi i zgarnął dodatkowa nagrodę Cento Percento Approvato, za najciekawszą, najdłuższą podróż oraz piękny samochód.
Relację Adama zobaczycie tutaj: https://www.petrolfans.com/gallery/forza-italia-2022-palac-rozalin
Można było również zobaczyć premierowy model marki Alfa Romeo, Tonale oraz Lamborghini Urus.

W tym roku Giełda klasyków miała też swoje „5 minut” na przedstawienie swojej działalności w formie prezentacji oraz opowiedzenie o swojej pasji do włoskiej i nie tylko, motoryzacji.

Podczas konkursu elegancji postanowiliśmy zaprezentować klasycznego Spidera, którym podjechaliśmy do Jury, by opowiedzieć o jego historii i powodzie, dla którego ze Szwajcarii wróciliśmy akurat z nim. Nagrodę znów udało się zgarnąć, a tym razem był to puchar za 3 miejsce, które udało nam się wywalczyć w Rajdzie turystycznym.

Serdecznie polecamy wszystkim, którzy z niejasnych dla nas przyczyn, nie byli jeszcze nigdy na Forzaitalia.pl, nadrobienie tego niedopatrzenia, najlepiej już w przyszłym roku.