Klasyczne Nowe Włochy już 2 lipca w Warszawie

Jeżeli wasze zmysły spragnione są klasycznej włoszczyzny, trójzębów, uroczych pięćsetek, nietuzinkowych Fiatów, przepięknych Alfa Romeo, to Giełda Klasyków zaprasza 2 lipca do Warszawy, a dokładniej do Włoch 😉 Spotkanie w gronie właścicieli i miłośników włoskich samochodów, pod szyldem konkursu elegancji, organizuje Vintage Maserati Club Poland.

W Warszawie pomiędzy Parkiem Kombatantów a Stawem Koziorożca, w pięknych okolicznościach przyrody, już w sobotę 2 lipca będziemy mieli okazję podziwiać klasyki i youngtimery z lat 1932 – 1992. Miejsc dla zgłaszających pojazdy do konkursu jest tylko 35, więc warto się spieszyć, ponieważ decyduje kolejność zgłoszeń. Pozostali uczestnicy przyjeżdzający na to wydarzenie będą mogli wziąć udział w konkursie na Auto z Parkingu, Puchar Neo Garage czy Puchar Burmistrza Dzielnicy Włochy.

Giełda Klasyków postanowiła tym razem na wycieczkę do Warszawy zabrać Alfa Romeo Spider Junior 1600 z 1972 roku. Nasz świeżo znaleziony i sprowadzony wprost w Lugano nabytek przeszedł już badanie techniczne i został zarejestrowany. Jak się prezentuje, możecie zobaczyć na słonecznych zdjęciach, a jak jeździ… zobaczycie na żywo. Przyjemności zdążyła nam już dostarczyć mnóstwo, choć aktualnie skierowaliśmy ją na serwis, by dopieścić ją również w szczegółach.

Absolutną nowością będzie ciągnik Lamborghini DL25, który tydzień temu przywieźliśmy do kraju. Pochodzi z pionierskich czasów firmy, z 1954 roku, kiedy zbudowano ich raptem 178 sztuk. Nie mamy wątpliwości, że ta jest jedyna w Polsce, a pochodzi ze szczególnego miejsca. Ostatnie 6 lat spędziła w niemieckim muzeum i zakupiona została wprost z kolekcji Fabio Lamborghini, bratanka założyciela słynnej marki, co potwierdzają nie tylko dokumenty, ale i widoczny na zdjęciu podpis. Ile jest warty? To trudne do oceny, na dużej aukcji w ostatnich latach tak pięknie odrestaurowany egzemplarz DL25 pojawił się raz, osiągając w 2016 roku cenę 110 tys. USD.

W sąsiadującym z wystawą parku planowane jest zaplecze gastronomiczne, muzyka oraz atrakcje dla dzieci, gdzie będzie można zrelaksować się podczas całego wydarzenia. Czego będziecie mogli spróbować? Live cooking pysznej pasty, Prosecco i Aperol Spritz, a to wszystko w akompaniamencie muzyki. Już o godzinie 12:00 na scenie w Parku Koziorożca wystąpi Frank Chiarini – włoski kompozytor, gitarzysta i wokalista oraz lider zespołu „Ritmo afinado”.

Termin: 2 lipca 2022 (10:00 – 15:00)
Lokalizacja: Obrońców Pokoju 1, Warszawa – Włochy
Wejście + parking dla uczestników: gratis

Zgłoszenia dla samochodów: rejestracja@knwlochy.pl
Informacje na temat wydarzenia: kontakt@knwlochy.pl

Zarejestrowani uczestnicy parkują na odgrodzonym od publiczności wybiegu na ul. Obrońców Pokoju 1 oraz rejestrują się w biurze wydarzenia.
Każdy z zarejestrowanych uczestników otrzyma pamiątkową tablicę rejestracyjną oraz numer startowy, który będzie go identyfikował w Konkursie Elegancji. Prosimy o umieszczenie tablicy w widocznym miejscu.
Dla zwycięzców planowany przejazd na sesję pod pałac Koelichenów zlokalizowany około 500 metrów od wystawy.

AGENDA:
Godzina 10.00 – otwarcie imprezy i zapoznanie z samochodami konkursowymi
Godzina 14.00 – przyznanie nagród w kategoriach konkursowych oraz Pucharu Burmistrza dzielnicy Włochy
Godzina 14.00-15.00 – sesje fotograficzne dla zwycięzców
Godzina 14.30 – wręczenie nagrody publiczności oraz nagrody NEO GARAGE dla auta z parkingu.

Auta będą pod stałym nadzorem – dla uczestników nie ma nie ma potrzeby stałego przebywaniu przy aucie. Auta należy zabezpieczyć przed wyciekaniem płynów na miejscu parkowania.

PARTNERZY: NoblePlace, MontBlanc, ClassicAuto, Automobilista, Forzaitalia.pl, NEO Garage, Giełdaklasykow.pl, Urząd Dzielnicy Włochy, Dom Kultury Włochy.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1000911797137673