Giełda Klasyków na ForzaItalia.pl 2019 – było bosko!

Pałac Alexandrinum w podwarszawskich Krubkach-Górkach, w sobotę 7 września, po raz drugi gościł największy zlot miłośników włoskiej motoryzacji w Polsce. Giełda Klasyków już po raz drugi została patronem medialnym zlotu Forza Italia – ogólnopolskiego spotkania miłośników motoryzacji i kultury włoskiej.

Zlot Forza Italia organizowany już po raz ósmy przez klub ForzaItalia.pl, to największe w Polsce święto włoskiej motoryzacji. Jednak piękne auta obecne na zlocie nie mają zbyt wiele czasu na stanie, a widzowie na aut podziwianie 😉 Wśród przygotowywanych przez organizatorów atrakcji czekał rajd turystyczny, konkurs elegancji, wystawa klasycznych i współczesnych samochodów oraz jednośladów, jazdy próbne najnowszymi modelami grupy FCA, a także wykłady, pokazy i konkurs wiedzy!

Jak co roku, nie zabrakło również tego z czego słoneczna Italia słynie na całym świecie, czyli włoskiego jedzenia. Nie zabrakło również Prosecco, którym raczyć się można było z kawiarenki stworzonej na uroczym Piaggio Ape.

Team Giełdy Klasyków, po raz pierwszy w tym roku, był czynnym uczestnikiem prawie wszystkich atrakcji. Niezwykle ciekawy rajd turystyczny, z podchwytliwymi pytaniami, którego trasa przebiegała przez malowniczą okolicę, ukończyliśmy na 7 miejscu.

Grand Prix konkursu elegancji Forzaitalia.pl 2019 wygrała wspaniała replika Abartha 695SS od Fiat Varsavia.

Dwa wyróżnienia przypadły niesamowicie zachowanej Lambreccie, której kierowniczka z iście włoską fantazją zawitała przed Jury konkursu oraz Fiatowi Panda, którego właściciel podczas konkursu elegancji zaprezentował, jak w tym niewielkim samochodzie można biwakować.

Nasz wspaniały Fiat 130 Coupe zgarnął nagrodę za najciekawsze auto zlotu od Mothers Polska. Tytuł najładniejszego samochodu zlotu od MotoryzacyjnaPasja otrzymała Alfa Romeo 4C Spider. Nagrodę za najładniejszą felgę zlotu przyjął Abarth 595 na felgach OZ Anniversary 45.

Zlot Forza Italia to wspaniałe wydarzenie, w którym uczestnictwo było dla nas ogromną przyjemnością. Dziękujemy za spotkania, rozmowy, niesamowite opowieści i świetnie spędzony czas 🙂 Jest nam niezmiernie miło poznawać kolejnych pozytywnie zakręconych pasjonatów Włoszczyzny 🙂 Do zobaczenia za rok! Mamy cichą nadzieję, że uda się rozszerzyć formułę zlotu do dwóch dni. Dobrego nigdy za wiele!

Więcej informacji o zlocie znajdziecie na stronie https://forzaitalia.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/ForzaItaliaPL/