Giełda Klasyków na MotoClassic Wrocław 2019

W dniach 17 i 18 sierpnia, na 50-hektarowym terenie Zamku Topacz odbyła się dziewiąta edycja MotoClassic Wrocław. Giełda Klasyków pojawiła się tam już po raz czwarty, a zwiedzający na naszym stoisku znaleźli 19 ciekawych samochodów, najlepszych, jakie udało nam się zdobyć i zaprezentować. Serdecznie zapraszamy na relację z najwspanialszej w Polsce imprezy plenerowej, poświęconej klasycznej motoryzacji.

W trakcie tegorocznej edycji MotoClassic Wrocław było można zobaczyć pełen przekrój motoryzacyjnego świata, począwszy od zabytkowego, na współczesnym kończąc. Swoje najnowsze modele i najciekawsze premiery przedstawiły takie marki jak: Bentley, Porsche, Jaguar, Land Rover, Lexus, BMW czy Mercedes.

Na stoisku Giełdy klasyków, które zlokalizowane było przy głównej alei, nieopodal sceny na polanie, znaleźć można było szereg ciekawych okazów z naszej kolekcji.

– nowość w naszej ofercie, świeżo odrestaurowana „kaczucha”:

Citroen 2CV6 Club 1986 – SPRZEDANY

– nasza duma i samochód, w którym nie da się nie zakochać:

Fiat 130 Coupe 1974 – SPRZEDANY

– po raz drugi na Topaczu wspaniały Bitter, obdarzony urokiem niskoseryjnej produkcji:

Bitter SC 1984 – SPRZEDANY

Tym razem dwa samochody z wystawionych podczas MotoClassic Wrocław znalazły nabywców.

Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszył się SL 500 w pięknej konfiguracji kolorystycznej, który w ciągu tygodnia po targach cieszy już nowego właściciela:

Mercedes SL 500 R129 1997 – SPRZEDANY

Nasze pierwsze w stajni Porsche również zaliczyło udany publiczny debiut i odjechało już do nowego domu:

Porsche 928S 1987 – SPRZEDANE

Po targach zdecydowaliśmy się obniżyć ceny naszej żółtej maskotki z gwiazdą na masce:

Unimog 421 1977 – SPRZEDANY

oraz dwóch BMW, które pozostały z nami. Wspaniałego E28:

BMW 525e E28 1985 – SPRZEDANE

oraz niesamowicie utrzymanego M3:

BMW M3 Coupe E36 1994 – SPRZEDANE

Wszystkie prezentowane na naszym stoisku auta możecie zobaczyć na stronie:
https://www.gieldaklasykow.pl/tag/motoclassic-wroclaw-2019/

Sprawdźcie również naszą relację filmową z tej edycji:

Co jeszcze można było zobaczyć podczas MotoClassic Wrocław? Ten motoryzacyjny piknik retro, nawiązujący do świetnych tradycji Classic Days w Zamku Dyck obfitował w ciekawe samochody.

W sobotę było można podziwiać ponad 35 pojazdów marki Jaguar i Daimler, które reprezentowały Jaguar Daimler Club Holland.

Do Zamku Topacz powróciły także zabytkowe, sportowe Bugatti, które wyglądem i szaleństwami na torze wyścigowym z pewnością zwróciły na siebie uwagę widzów. W ramach tegorocznej edycji było można podziwiać min. Bugatti T13 Brescia z 1922 roku z Czech, Bugatti T40 z 1928 roku z Polski oraz Bugatti T43 z Austrii.

W sobotę 17 sierpnia, na dwóch scenach przeprowadzony został Konkurs Elegancji, w trakcie którego jury oceniło stopień odrestaurowania pojazdu oraz przygotowanie kostiumów z epoki, w których będzie prezentować się załoga. Nagrodę główną konkursu w postaci luksusowego zegarka ze specjalnym grawerem ufundował jego mecenas czyli firma Frederique Constant.

Sportowych emocji w trakcie trwania imprezy dostarczyły próby sprawnościowe zabytkowych pojazdów przeprowadzane na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym.
Prezentacji zabytkowych pojazdów na dwóch scenach towarzyszyć będą atrakcje przygotowane specjalnie dla dzieci, strefa wystawców z branży motoryzacyjnej, sektor militarny (przygotowany w oparciu o grupy rekonstrukcji historycznej), a także strefa foodtrucków. Wśród prowadzących imprezę pojawią się Joanna Zientarska, Włodzimierz Zientarski, Mateusz Stworzewicz, Błażej Żuławski, a także Komandor Zlotu Adam Kornafel.

Więcej informacji na stronie: www.motoclassicwroclaw.pl, oraz Facebooku

Zdjęcia: MWPictures.plStudio Dada