Fiat 130 Coupe 1974 – 130000 PLN – Poznań

Fiat już nigdy później nie był tak luksusowy. Kosztował trzykrotnie więcej niż model 132, a jego wyjątkowość dostrzec dziś możemy w wielu aspektach. Zaprojektowany w renomowanym studio Pininfarina Fiat 130 Coupe to następca modelu Dino. Debiutował w 1971 roku, w dwa lata po wersji sedan, i był od niego stylistycznie o wiele odważniejszy, niezwykle awangardowy. To bodaj pierwszy samochód, w którego sylwetce możemy odnaleźć tyle linii prostych, co zresztą wyznaczyło stylistyczne trendy na całą dekadę. Pod maską – jak u poprzednika – doskonałe V6, o brzmieniu tak rasowym, że wydobywać może się jedynie z włoskiej duszy. Wnętrze – szczególnie w naszym egzemplarzu – niezwykle odważne, pomarańczowe, z doskonale miękkim welurem, niepowtarzalnym zapachem i drewnem, które zupełnie nie przypomina nadchodzącej już powoli ery cieniutkich fornirów. Technicznie – niezależne zawieszenie wszystkich kół, przy każdym hamulce tarczowe, trzystopniowa skrzynia automatyczna. Jego popularność zniszczył kryzys naftowy, co zresztą nie powinno dziwić, on nie tylko był drogi w zakupie, lecz naprawdę lubił wypić. Do jesieni 1977 roku powstało w sumie 4491 sztuk. Ta jest wyjątkowo pięknie zachowana.

Fiat 130 Coupe
Rocznik: 1974
Przebieg: 73500 km
Pojemność: 3234 cm³
Skrzynia: automatyczna
Moc: 165 KM

Cena: 130000 PLN

Wyposażenie:
– welurowa tapicerka,
– elektryczne szyby,
– elektrycznie wysuwana antena,
– wspomaganie kierownicy,
– radiomagnetofon

Samochód z rynku szwajcarskiego, z udokumentowanym przebiegiem.
Dekory malowane ręcznie.
Fantastycznie utrzymane, w pełni oryginalne welurowe wnętrze.

Mechanicznie świetny – silnik pracuje aksamitnie, skrzynia pracuje bez zarzutu, nowy układ wydechowy.
Samochód po serwisie – zregenerowane amortyzatory, wymienione wszystkie elementy gumowe w zawieszeniu, nowy olej, filtry, paski, nowa pompa wody. Felgi po renowacji, nowe opony, nowa szyba czołowa.

Samochód opłacony (cło, vat, akcyza), przygotowany do rejestracji.
Wykonane pierwsze badanie techniczne.

Samochód jest własnością i dumą prowadzących stronę gieldaklasykow.pl.

Fiata doceniło jury Concours d’Elegance VARSOPOLIS 2019, przyznając nagrodę za II miejsce w kategorii „Przełomowe lata 70-te”.
http://www.varsopolis.pl

Podczas zlotu Forzaitalia.pl 2019 nasz Fiat 130 Coupe otrzymał wyróżnienie podczas konkursu elegancji oraz puchar Najciekawsze auto zlotu Mothers Polska.
http://2019.forzaitalia.pl/

Telefon: +48 607 273 512
E-mail: info@gieldaklasykow.pl
Miejscowość: Poznań