Fiat 130 Coupe 1974 – 117000 PLN – Poznań

Fiat już nigdy później nie był tak luksusowy. Kosztował trzykrotnie więcej niż model 132, a jego wyjątkowość dostrzec dziś możemy w wielu aspektach. Zaprojektowany w renomowanym studio Pininfarina Fiat 130 Coupe to następca modelu Dino. Debiutował w 1971 roku, w dwa lata po wersji sedan, i był od niego stylistycznie o wiele odważniejszy, niezwykle awangardowy. To bodaj pierwszy samochód, w którego sylwetce możemy odnaleźć tyle linii prostych, co zresztą wyznaczyło stylistyczne trendy na całą dekadę. Pod maską – jak u poprzednika – doskonałe V6, o brzmieniu tak rasowym, że wydobywać może się jedynie z włoskiej duszy. Wnętrze – szczególnie w naszym egzemplarzu – niezwykle odważne, pomarańczowe, z doskonale miękkim welurem, niepowtarzalnym zapachem i drewnem, które zupełnie nie przypomina nadchodzącej już powoli ery cieniutkich fornirów. Technicznie – niezależne zawieszenie wszystkich kół, przy każdym hamulce tarczowe, trzystopniowa skrzynia automatyczna. Jego popularność zniszczył kryzys naftowy, co zresztą nie powinno dziwić, on nie tylko był drogi w zakupie, lecz naprawdę lubił wypić. Do jesieni 1977 roku powstało w sumie 4491 sztuk. Ta jest wyjątkowo pięknie zachowana.

Fiat 130 Coupe
Rocznik: 1974
Przebieg: 73000 km
Pojemność: 3234 cm³
Skrzynia: automatyczna
Moc: 165 KM

Cena: 117000 PLN

Wyposażenie:
– welurowa tapicerka,
– elektryczne szyby,
– elektrycznie wysuwana antena,
– wspomaganie kierownicy,
– radiomagnetofon

Samochód z rynku szwajcarskiego.
Udokumentowany przebieg jedynie 73000 km.
Lakier w bardzo drobnym stanie, z drobnymi mankamentami adekwatnymi do wieku.
Dekory malowane ręcznie wiele lat temu.
Felgi po renowacji.
Nowe opony.

Samochód opłacony (cło, vat, akcyza), przygotowany do rejestracji.
Wykonany pierwszy przegląd techniczny.

Mechanicznie świetny – silnik pracuje aksamitnie, skrzynia pracuje bez zarzutu, wiele elementów zawieszenia nowych, nowe hamulce, nowy układ wydechowy.
Do pełni szczęścia warto wymienić przednią szybę (jest odprysk, nowa szyba została już zamówiona, kupujący otrzyma przesyłkę, jak tylko szyba zostanie wyprodukowana).

Samochód po serwisie – zregenerowane amortyzatory, nowy olej, filtry, paski, nowa pompa wody.

Samochód jest własnością i dumą prowadzącego stronę gieldaklasykow.pl

Telefon: +48 607 273 512
E-mail: info@gieldaklasykow.pl
Miejscowość: Poznań