Legends Cars

Mercedes SL 550 R231 Renntech 2012 – 329000 PLN – Poznań

R231 to szósta generacja modelu SL, która została zaprezentowana w 2012 roku. Serię zaprezentowano z okazji 60. urodzin modelu SL na North American International Auto Show (NAIAS) w Detroit. Jednym z celów nowego projektu było zmniejszenie masy samochodu, który zapewniono nie tylko dzięki aluminiowej karoserii. Pokrywa bagażnika jest konstrukcją kompozytową, stworzoną ze stali i tworzywa sztucznego. Na dach składa się magnezowa rama z panelami z tworzywa sztucznego, które zamyka i otwiera system elektrohydrauliczny. Oczywiście modelem zainteresował się nie tylko dział AMG.
Program sterowania silnika oraz skrzyni biegów prezentowanego w ogłoszeniu egzemplarza został przygotowany przez specjalistów z firmy Renntech w taki sposób, iż moc SL-a wzrosła o prawie 100 koni, a moment obrotowy do ponad 700 Nm. Marzy Wam się szybka jazda bez dachu nad głową? Może czas pomyśleć o tym egzemplarzu.Mercedes SL 550 R231 Renntech
Rocznik: 2012
Przebieg: 120716 km
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 540 KM

Cena: 329000 PLN

R231 to symbol szóstej generacji modeli SL która została zaprezentowana w 2012 roku. Model ten prawie w całości zbudowany jest z aluminium, w związku z czym jest lżejszy od poprzednika o około 125 kilogramów. Prezentowany egzemplarz został wyprodukowany pod koniec 2012 roku. Zespół Legends Duda – Cars kupił ten samochód w słonecznym West Palm Beach na Florydzie od drugiego właściciela. Samochód zmodyfikowany jest przez firmę Renntech, założoną w 1989 roku przez Hartmuta Feyhla, byłego inżyniera AMG North America. W swoim czasie był on odpowiedzialny za takie samochody, jak między innymi W124 Hammer.

Program sterowania silnika oraz skrzyni biegów został przygotowany przez specjalistów z Renntech w taki sposób, iż moc SL-a wzrosła o prawie 100 koni, a moment obrotowy do ponad 700 Nm. Charakterystyka ta daje niesamowite wrażenia z jazdy. Samochód jest bardzo dynamiczny, skrzynia biegów zmienia biegi bardzo szybko, redukcja następuje momentalnie po puszczeniu pedału gazu. Dane techniczne nie oddają emocji, które ten samochód daje nam na drodze. W wypadku gdy ktoś ma ochotę jeździć SL-em w normalnych ustawieniach, można przywrócić seryjny program w ciągu kilku chwil.

Samochód sprzedawany z fakturą VAT.

Telefon: +48 885 700 999
Miejscowość: Golęczewo koło Poznania