Opel Manta A 1975 – SPRZEDANY

Opel Manta A był mocną odpowiedzią na Forda Capri, czyli europejskiego Mustanga. W nieco mniejszym rozmiarze, z bardziej ekonomicznymi jednostkami, wyglądał rasowo i świetnie przyjął się na pogrążonych w paliwowym kryzysie rynkach. Jego produkcja zamykała się w zaledwie 5-letnim okresie (1970-75), lecz pomimo to zbudowano ich wówczas niemal pół miliona. Mimo tak ogromnego nakładu, po ponad 40 latach jest to model na ulicach kompletnie niespotykany. Ogromna większość została zniszczona tuningiem i zniszczona, resztę zjadła korozja. Tymczasem, jeżeli tylko uda odszukać się odpowiedni egzemplarz, okazuje się, że to nieco zapomniany, lecz niezwykle przyjemny w użytku model. Z silnikiem 1,9 jeździ bardzo dynamicznie, mechanicznie jest prosty, w mieście poręczny, a na trasie bezproblemowo można poruszać się nim z prędkościami rzędu 120 km/h bez nadmiernego hałasu. Jako klasyk na co dzień – idealny… a wygląda przy tym tak, że odwróci każdą głowę na ulicy.

Opel Manta A
Rocznik: 1975
Przebieg: 116000 km
Pojemność: 1897 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 90 KM

Opel Manta A, rok produkcji 1975, pierwsza rejestracja 1976 w Holandii.

Samochód po serwisie mechanicznym.
Silnik (1.9 l) otrzymał nowy olej, nowe świece, kable, oczyszczony został aparat zapłonowy i jest nowy akumulator – zapala idealnie i równiutko pracuje.
Po remoncie hamulców – z przodu zregenerowane zaciski i przetoczone tarcze, nowe klocki, z tyłu nowe cylinderki hamulcowe.

Przeprowadzono wszelkie niezbędne naprawy blacharskie.
Zakonserwowano profile zamknięte.
Nowy lakier w oryginalnym odcieniu.
Dach winylowy w bardzo dobrym stanie.

Wnętrze oryginalne, z mankamentami tapicerskimi.
Nowe wykładziny.
Felgi po renowacji.

Dokumenty holenderskie, samochód niezarejestrowany w Polsce.

Na co dzień prowadzę stronę gieldaklasykow.pl, pisuję tu większość wstępów do ogłoszeń.

Kredyt na klasyka