Alpha Mercedes 500 SL Junior – 48400 PLN – Raszyn

Sobiesław Zasada w 1977 roku założył w Krakowie firmę polonijną Alpha, przedsiębiorstwo, które dzisiaj działa jako Alpha Technology. Firma rozpoczyna swoją działalność od produkcji zamków błyskawicznych i wraz z rozwojem wprowadza przetwórstwo tworzyw sztucznych, a nawet laserową obróbkę i numeryczne gięcie blach, galwanizację oraz spawanie metali. Współpraca Zasady z Porsche AG i Mercedes-Benz oraz możliwości produkcyjne firmy, zaowocowały pomysłem stworzenia w zakładach Alpha samochodów spalinowych dla dzieci. W ofercie znalazły się oczywiście Mercedes i Porsche, ale także BMW, Jeep czy Jaguar. W latach 90-tych i dwutysięcznych powstało około 2 tysięcy egzemplarzy samochodów spalinowych dla dzieci. Niestety ich wygórowana cena spowodowała, że głównym rynkiem zbytu było USA i kraje bliskiego wschodu. Dziś mamy okazję zaprezentować pięknego Mercedesa SL, wyposażonego w manualną skrzynię biegów, sprzęgło, hamulec, gaz, resorowane zawieszenie, oświetlenie a nawet klakson! Ten niesamowity junior może być nie tylko wspaniałym wstępem w świat motoryzacji dla nowego pokolenia, ale także ciekawym okazem kolekcjonerskim.

Alpha Mercedes 500 SL Junior
Pojemność: 127 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 3 KM

Cena: 48400 PLN

Sprzedam Mercedes-Benz R129 500 SL Alpha junior. Auto fabrycznie nowe wyprodukowane w latach 90-tych przez podkrakowską Alphę należącą do Sobiesława Zasady. Silnik spalinowy, 4 suwowy Briggs & Stratton o pojemności 127 ccm, 3 koniach mechanicznych i dwóch biegach do przodu i jednym do tyłu. Wyposażony w pedał sprzęgła, hamulca, gazu oraz pełną instalację elektryczną. Rozpędza się do conajmniej 25 km/h, a wrażenia są jak w normalnym aucie. Mogą nim jeździć dorośli, bo przyjmuje do 100 kg. Zrobiłem nim na moje oko 5 km. Kupiłem go w Belgii, gdzie stał na wystawie nigdy nie odpalany.

Powstało ich 2000 sztuk we wszystkich odmianach nadwoziowych, a fabrycznie nowych do dziś nie zachowało się zbyt wiele. Śmiało mogę napisać jeden z kilku, a może kilkunastu na świecie.

Telefon: +48 602 151 650
Miejscowość: Raszyn pod Warszawą

Kredyt na klasyka