Classic Moto Show Kraków 2017 – podsumowanie


Warning: Illegal string offset 'link' in /home/gieldaklas/domains/gieldaklasykow.pl/public_html/wp-content/plugins/boxers-and-swipers/lib/class-boxersandswipers.php on line 354

Classic Moto Show odbyło się w weekend 8-10 września 2017 na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. To niesamowite miejsce umiejscowione w najpiękniejszej i najbardziej klimatycznej dzielnicy miasta, na krakowskim Kazimierzu. Classic Moto Show to dobra okazja aby w sercu południowej Polski zobaczyć samochody klasyczne z różnych epok. W otoczeniu wspaniale odrestaurowanej starej zajezdni tramwajowej zaprezentowany został szeroki przekrój aut, począwszy od lat 20-tych XX wieku aż do czasów współczesnych, czyli nowszych youngtimerów. Giełda Klasyków również postanowiła zaprezentować wszystkim zwiedzającym na żywo samochody, które mogą oglądać zazwyczaj tylko w naszych ogłoszeniach. Dla zwiedzających największym zaskoczeniem był stan samochodów na naszym stoisku, korzystnie wyróżniający się na tle innych eksponatów.

Wiele wspomnień i często niesamowitych historii słyszymy od oglądających dwa pierwsze z wystawionych przez nas samochodów:

Citroen CX 1981

Citroen CX Athena 1981 – 74000 PLN – Poznań

Fiat 131 Mirafiori 1979

Fiat 131 Mirafiori 1979 – 34900 PLN – Poznań

Niesamowitą popularnością, co ciekawe również wśród kobiet, cieszył się nasz kociak:
Jaguar XJS Convertible

Jaguar XJS 2+2 Convertible 4.0 1995 – 89000 PLN – Poznań

Najczęściej słyszane słowa przy Lancii Delta HF Integrale? „Zobacz, legenda rajdów”:

Lancia Delta HF Integrale 1988 – 119000 PLN – Bielsko-Biała

Mercedes S 320 W140 nawet po zakończeniu wystawy przyciągał wzrok przechodniów mówiących: „jaka piękna S-klasa, a jaki stan!”:

Mercedes S 320 W140 1995 – 41900 PLN – Poznań

Ideą wystawy jest prezentacja historii motoryzacji w oparciu o zbiory polskich kolekcjonerów, a także promowanie kolekcjonerstwa i restauracji zabytków techniki.
Była to szósta edycja wystawy i zarazem pierwsze przedsięwzięcie o takim charakterze, organizowane na terenie Krakowa i Małopolski – publiczności zaprezentowane zostało nawet około 200 pojazdów ukazujących historię motoryzacji.
W tym roku bardzo ciekawą częścią była strefa Mille Miglia, w której pokazane zostały pojazdy mogące brać udział w fantastycznym włoskim wyścigu klasyków, znanym na całym świecie, jak również wspaniałego Astona Martina, który w tym roku w Mille Miglia wystartował.

Imprezę oceniamy jak bardzo klimatyczną i udaną, jeżeli jeszcze nie mieliście okazji jej zobaczyć, to serdecznie zapraszamy za rok.
Do zobaczenia!

Kredyt na klasyka