Ferrari Testarossa 1989 – REZERWACJA

Wśród wszystkich supersamochodów stworzonych przez mistrzów z Maranello, Ferrari Testarossa bez wątpienia jest jedną z najjaśniejszych gwiazd. Od 1984 do 1996 roku, wliczając wszystkie ewolucje, wyprodukowano ich 9939 sztuk. Była to liczba rekordowa dla marki i jej samochodów z silnikami V12. Testarossa kultowa stała się za młodu, a dziś jest po prostu symbolem. Poprzecinana wzdłuż i wszerz wlotami doprowadzającymi powietrze do chłodnic, na żywo robi piorunujące wrażenie. Szczególnie gdy mówimy o egzemplarzu w kultowych, czerwonych barwach, w pięknym stanie, z udokumentowaną historią serwisową.

Ferrari Testarossa
Rocznik: 1989
Przebieg: 78000 km
Pojemność: 4943 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 390 KM

Ferrari pochodzi ze Szwajcarii, na liczniku widnieje 78.000 km, który jest w pełni udokumentowany książkami serwisowymi. Nieprawdopodobne wnętrze fantastycznie łączy się z przepięknym lakierem. Testarossa została zakupiona od szwajcarskiego dealera w 2021 roku (nie na żadnej aukcji powypadkowych aut) i zarejestrowana na białe tablice. W 2022 w Polsce przeszła serwis, w trakcie którego usunięto dwie największe wady każdej Testarossy, tj. kalibracja i strojenie Ke-Jetów (w Warsaw Classic Garage) oraz naprawa skrzynki bezpieczników. Ponadto wymieniono wszystkie oleje. Rozrząd był zmieniany jeszcze w Szwajcarii w 2020 roku.
Na karoserii jest przepiękny lakier, a wnętrze jest utrzymanie w super kondycji. Mechanicznie jest również top. Pracuje równo, nie przygasa i bardzo dobrze przyspiesza.

Kredyt na klasyka