Poznań Moto Fest – wracamy na targi!

Po ciężkim roku w końcu mamy okazję do spotkania się w gronie miłośników motoryzacji. Już 19-20.06.2021 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się wydarzenie spod znaku Poznań Moto Fest.

Jako wieloletni partner targów Retro Motor Show, GiełdaKlasyków.pl również będzie obecna podczas imprezy. Na naszym stoisku zaprezentujemy ciekawą, różnorodną i niemal całkowicie inną niż w poprzednim roku gamę samochodów. Zaprezentujemy samochody z lat 60-tych, 70-tych, 80-tych i 90-tych, a także bardzo ciekawy pojazd już z nowego millenium. Auta, które prezentują niezwykle szerokie spektrum myślenia o motoryzacji, budzą nostalgię, zaciekawienie, pozwalają wyróżnić się na drodze, podróżować po świecie w nieszablonowy sposób, no i są lokatą kapitału.

W strefie francuskiej motoryzacji zaprezentujemy trzy samochody marki Citroen. Trzy różne epoki, trzy różne technologicznie światy, ale jedna myśl stylistyczna i klamra, spinająca doskonałe samochody do dalekiej podróży. Citroen CX, Citroen XM i Citroen C6. Rok 1975, rok 1992 i rok 2006. Dzieli je 30 lat, ale łączy aerodynamiczna sylwetka, niebanalna stylistyka i wyjątkowy komfort, jaki zapewnia hydropneumatyczne zawieszenie. Rzecz, z której Citroen dziś już się wycofał, co wcale nie jest dobrą wiadomością dla kochających komfort na drodze. Razem tworzą kompletną opowieść o stawianiu komfortu na pierwszym miejscu i luksusowych warunkach podróży.

Na pełnię lata proponujemy dwa kabriolety. Oba piękne, lecz o różnym charakterze. Jaguar XJS z niezawodną, rzędową szóstką pod maską to wyrafinowany i relaksujący zdobywca długich tras. Porsche 911 Carrera Cabrio z serii 996 z manualną skrzynią to rasowy sportowiec bez dachu. Angażujący, mocny i zwarty, w którym górskie drogi to prawdziwy rajdowy OES. Oba mieliśmy okazję porównać ostatnio na #wedrive. Więcej wrażeń z porównania w artykule.

Na Poznań Moto Fest zadebiutuje również nasz Opel Olympia A Coupe z 1968 roku. Niewielkie, stylowe coupe jest po kompletnej renowacji nadwozia i mechaniki, lecz zachowało piękne i oryginalne wnętrze. Fani jazdy z gwiazdą będą mogli wybierać. Dwa samochody z końca lat 60-tych, oba z sześciocylindrowymi silnikami pod maską. Mercedes W108 albo Mercedes W114. Skrzynia manualna albo skrzynia automatyczna. Szary z bordowym albo żółty z brązem. Lars debiutował tu już rok temu, ale żółtego tu planujemy pokazać po raz pierwszy. Kończymy właśnie pełną renowację samochodu – trzymajcie kciuki, abyśmy zdążyli na czas.

Amerykański akcent zapewnią sportowy przedstawiciel końca lat 80-tych, grzmiący silnikiem V8 Chevrolet Camaro RS oraz Ford Thunderbird SC, niewiarygodnie przyjemna kanapa z bordowym, welurowym wnętrzem.

Jako propozycja budżetowa, zabłyśnie Volvo 480. Niebanalny hatchback, właściwie niespotykany już na ulicach, a zachowany w bardzo dobrym stanie.

Na zakończenie, la Dolce Vita, perła w koronie naszej kolekcji, Fiat 130 Coupe. Poza tym jeszcze kilka maskotek, które na sprzedaż wystawione nie będą, ale pokażą kunszt i możliwości współpracujących z nami firm zajmujących się klasyczną motoryzacją.

Poznań Moto Fest to najmłodszy event dedykowany fanom motoryzacji, który znajduje się w bogatym kalendarzu Grupy MTP. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w dniach od 27-28 czerwca 2020 roku, jako część akcji #WracamyDoGry. Poznań Moto Fest spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony zwiedzających, którzy w tych dniach bardzo licznie odwiedzili Międzynarodowe Targi Poznańskie. Równie ciepło o idei wydarzenia wypowiadali się także wystawcy, uczestniczący w nowym projekcie. Dobre recenzje spowodowały, że wydarzenie, które miało jednorazowo wypełnić wakacyjny czas, przerodziło się w cykliczny event.

Poznań Moto Fest to przede wszystkim prawdziwa gratka dla fanów samochodów, którzy mogą zobaczyć wiele interesujących modeli, od sportowych aut, po motoryzacyjne klasyki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu, a więcej informacji o nim, znajdziecie na stronie https://poznanmotofest.pl/.

Kredyt na klasyka