Fiat 128 3p 1977 – SPRZEDANY

Fiat o nazwie wewnętrznej X1/1 wprowadzony został na rynek w kwietniu 1969 roku. Początkowo oferowany obok starszego brata 1100, w końcu go zastąpił. Fiat 128 to pierwszy produkcyjny samochód marki z napędem na przednie koła, zaprojektowany przez Dantego Giacosę. Pionierskimi rozwiązaniem w nim była poprzecznie zamontowana jednostka napędowa, ze skrzynią biegów po lewej stronie silnika. Pozwoliło to na optymalne wykorzystanie przestrzeni w kabinie. Na przełomie lat 60. i 70. po sukcesie małych i średnich sedanów, Fiat nie miał czym zastąpić modelu 850 Coupe. Komercyjny powrót sportowego Coupé do gamy Fiata okazał się hitem. ​​Pierwszego dnia Salonu Samochodowego w Turynie zebrano 2000 zamówień na 128 Coupe. Chociaż model wywodzi się z wersji sedan, to projektanci Fiata dokonali takiego przekształcenia jego karoserii, że trudno jest znaleźć punkty wspólne między tymi samochodami. W 1975 roku Fiat dokonał odważnych zmian, wprowadzając 128 3P. Samochód, promowany w broszurach producenta jako berlinetta, był w praktyce samochodem, który mógł służyć nawet jako rodzinny, dzięki bardziej użytecznemu bagażnikowi niż jego poprzednik, Fiat 128 Sport. Wszystko dzięki zastosowaniu szeroko otwieranej tylnej klapy, podobnej do tej ze 127. Wnętrza zostały ożywione przez zastosowanie na siedzeniach tkaniny w szkocką kratę. Dostępne były również trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Ten egzemplarz został gruntownie odrestaurowany, by mógł dawać równie wiele radości, jak w latach 70.

Fiat 128 3p
Rocznik: 1977
Przebieg: 15995 km
Pojemność: 1290 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 75 KM

Fiat 128 3p, z silnikiem 1300 ccm, z 1977 roku. Auto sprowadzone kilka lat temu z Włoch, przeszło odbudowę blacharsko-lakierniczą w Polsce, a silnik zyskał m.in. nowe pierścienie, obróbkę głowicy, rozrząd, pompę wody, panewki. Fiacik posiada nowe zderzaki, nowe opony, felgi po renowacji i wiele innych podzespołów.

Kolor nadwozia to unikalny „Blu”, tak samo jak wnętrze w kratę. 75 koni sprawia, że wóz jest bardzo dynamiczny i wywołuje totalny uśmiech na twarzy. Auto zarejestrowane na białe tablice. Fiat jest w stanie bardzo dobrym, zgodnym z oryginałem, nie trzeba nic robić, tylko śmigać😊

Kredyt na klasyka