Mercedes 280 SE W108 1971 – SPRZEDANY

Klasyczny urok tego samochodu jest niepodważalny, czar chromu i prawdziwego drewna ponadczasowy, a komfort i moc jaką oferuje zdecydowanie przekracza standardy przełomu lat 60-tych i 70-tych. Ten Mercedes 280 SE W108 to bardzo bogata wersja z rynku amerykańskiego, wyposażona między innymi w klimatyzację i automatyczną skrzynię biegów, która była wówczas w Mercedesach nowością. Jego jednostka o pojemności 2,8 l zasilana jest układem wtryskowym, co pozwoliło osiągnąć godne podziwu wówczas 160 KM. Ten egzemplarz zachwyca stanem zachowania, będącym następstwem przebiegu zaledwie ok. 65 tys. mil. Wnętrze, wykończone w gustownej czerwieni, prezentuje się wyśmienicie, a powłoka lakiernicza jest nowa. Chromy prezentują się wciąż efektownie, a stan mechaniczny nie budzi zastrzeżeń. To niemal 50-letnia limuzyna, która wciąż ujmuje swoim ponadczasowym czarem i gładką, komfortową jazdą.

Mercedes 280 SE W108
Rocznik: 1971
Przebieg: 104500 km
Pojemność: 2778 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 160 KM

Wyposażenie:
– elektryczne szyby przód, tył
– tapicerka MB-TEX
– podłokietnik kierowcy oraz kanapy tylnej
– klimatyzacja
– oryginalne radio
– drewniane elementy wykończenia wnątrza

Prezentowany egzemplarz MERCEDESA W108 280SE automat pochodzi z 1971 roku i został sprowadzony do Europy w stanie oryginalnym. Dzięki nowej powłoce lakierniczej, którą otrzymał niespełna dwa lata temu, prezentuje się znakomicie. Auto przed renowacją lakierniczą było całkowicie bez rdzy, dlatego należy zaznaczyć, że nigdy nie było spawane jak również szpachlowane. Podwozie zostało poddane konserwacji w celu zabezpieczenia przed europejskimi warunkami klimatycznymi. Wszystkie elementy chromowane karoserii zachowały się w oryginale i są w pełni kompletne. Zawieszenie oraz wszystkie elementy resorujące przeszły gruntowny przegląd, a co się z tym wiąże elementy gumowo-metalowe, wymagające wymiany z racji wieku, zostały zastąpione oryginalnymi częściami. Z pewnością można stwierdzić, że auto prowadzi się znakomicie, a kierowca w trakcie jazdy nie doszuka się żadnych luzów czy też stuków zawieszenia. układ hamulcowy bez zastrzeżeń.

Co można powiedzieć o silniku i skrzyni biegów?
Silnik to kultowa 6-cylindrowa jednostka o pojemności 2778 cm³, generująca 160 KM, oczywiście zasilana układem wtryskowym. Silnik z racji niskiego przebiegu sprawuje się znakomicie, zapala i pracuje bez najmniejszych problemów. Skrzynia biegów płynnie zmienia biegi. Zarówno silnik, jak i skrzynia biegów, zostały gruntownie sprawdzone oraz zostały wymienione wszystkie płyny i oleje zgodne z zaleceniami producenta.

Wnetrze to prawdziwa perełka. Całkowicie oryginalne, nieregenerowane, fotele obszyte materiałem MB-TEX. Nie noszą żadnych śladów zużycia, brak przetarć lub odbarwień. Konsola główna w oryginale, choć niestety trzeba zaznaczyć, że z racji wieku posiada dwa niewielkie pęknięcia w okolicy licznika (widoczne na zdjęciu). Wykończenie drewnem zachowane w stanie wzorowym. Zarówno elektryka szyb, jaki i wszystkie instrumenty osprzętu kabiny, działają bez zakłóceń. Dodatkowo przez fakt, iż MERC jest w wersji amerykańskiej, należy dodać, że jest wyposażony w klimatyzację, sprawnie działającą.