911 to najbardziej znany samochód sportowy Porsche, uważany za uosobienie marki. Pierwotnie budowane tylko jako coupe, jednak już w 1966 roku do oferty dołączyła Targa, model wprowadzony początkowo zamiast wersji kabriolet, w odpowiedzi na zwiększone wymagania bezpieczeństwa dla pojazdów z otwartym dachem w USA. Targa z zamontowanym na stałe pałąkiem ochronnym i zdejmowanym elementem dachu stała się więc ciekawym rozwiązaniem, łączącym zalety nadwozia coupe i kabrioletu. W roku 1968 rozdzielono linię modelową na modele 911 T, 911 E i 911 S, różniące się mocą silnika i wyposażeniem. 911 T (Touring) był tym podstawowym, choć i jego moc rosła, od początkowych 110 KM do 140 KM w prezentowanym egzemplarzu z końca produkcji klasycznej serii F-Model. Dodatkowym gratisem jest tu obecność wtrysku MFI, co można uznać za niespodziewany gratis. Opracowany przez firmę Kugelfischer mechaniczny wtrysk w drogowym Porsche (ukierunkowane sportowo 911 S) debiutował ledwie chwilę wcześniej (w 1969 roku) i zapewnił idealne dawkowanie paliwa, oparte na mapie uwzględniającej nie tylko położenie przepustnicy, ale również ciśnienie powietrza i prędkość obrotową silnika. W efekcie to żywa reakcja na dodanie gazu i odpowiednie perspektywy, jeżeli masz w planie tuning silnika. Co ciekawe, MFI w podstawowej wersji wprowadzono, aby zastąpić gaźniki i spełnić amerykańskie normy ekologiczne, nie mając w planie szczególnie sportowych wrażeń. „Błąd” naprawiono w 911 T już w połowie 1973 roku, zastąpująć MFI modułem CIS, który może i ograniczył zużycie paliwa, ale też stępił sportowy charakter. Ten egzemplarz może nie ma fabrycznego odcienia lakieru, ale za to przypadnie do gustu każdemu, kto pragnie czerpać przyjemność z jazdy.
Porsche 911 T Targa
Rocznik: 1973
Pojemność: 2400 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 140 KM
Najtańsze na rynku 911 z pierwszej serii (F model) gotowe do sezonu, zarejestrowane, ubezpieczone? Bardzo proszę.
Porsche zostało kupione w 2021 roku bezpośrednio od wieloletniego właściciela w USA i nigdy nie było restaurowane. Ma pełną historię, jest dużo dokumentów załączonych do auta, nie zostało kupione na aukcji ubezpieczeniowej ani u dealera „project cars”.
W 1987 roku zyskało nowy, czerwony lakier (oryginalnie był brązowy), który został położony w naprawdę bardzo dobrej jakości. W latach 90. auto miało zrobiony remont silnika i po dziś dzień jeździ fantastycznie. To super sprawny driver, wyglądający zjawiskowo i bardzo dobrze jeżdżący. Uwierzcie mi. Nie każdy egzemplarz nawet po renowacji jest tak sprawny jak ten. Żeby został królową zlotu, warto polakierować spojler przód, maskę i tylną klapę oraz wymienić boczki drzwiowe i ewentualnie wykładziny, bo się mechacą.
W Polsce zyskało nowy układ wydechowy, elementy zawieszenia, opony oraz serwis olejowy.
Porsche 911T w wersji Targa, 1973 rok, zarejestrowany na żółte tablice w Polsce.
Silnik 2.4 140 KM, wtrysk, 5 biegów, przebieg raczej nieznany:)