Auto-Classic

W naszej ofercie znajdą Państwo używane samochody z USA wielu ekskluzywnych producentów, które stanowią klasykę amerykańskiego rynku motoryzacyjnego. Posiadamy różne marki, modele i typy pojazdów. Tylko wyjątkowe wzory samochodów zostały okrzyknięte mianem kultowych i dziś przyciągają wielbicieli i kolekcjonerów. Podczas gdy celebryci czy inni ludzie wyznaczający trendy lansują modę na auta szybkie, zwinne, nowoczesne i prześcigają się w kupnie coraz nowszych modeli samochodów, wiele osób stawia na klasykę – z roku na rok pojazdy tego typu nie tracą na swojej wartości a wprost przeciwnie tylko zyskują.

Ford Mustang Fastback 1967 – 285000 PLN – Maków Podhalański

Ford Mustang to prawdziwa ikona amerykańskiej kultury, samochód który natychmiastowo przykuwa uwagę i zachwyca rasową sylwetką, godną ilością chromu oraz wysmakowanymi detalami. Fastback to jedna z trzech ówcześnie występujących wersji nadwoziowych. Należy dodać – wersja ta, która ma najwięcej wyrazu i charakteru, i z pewnością jest najbardziej pożądana i poszukiwana. Ten egzemplarz ma bazowy silnik V8, który choć wzmocniony jest czterogardzielowym gaźnikiem, nie uczyni z niego drogowego bandyty, lecz nie o to przecież chodzi, zwłaszcza po przeszło połowie wieku od daty produkcji. Teraz liczy się styl, liczy się wizerunek i również kolor. Candy Apple Red z pewnością należy do tych najbardziej przykuwających uwagę, podobnie jak wnętrze „pony interior”. Opcja ta w katalogu nazywała się „Interior Decor Group”, a swoją popularną nazwę zawdzięcza wytłoczonym na tapicerce sylwetkom rumaków.
Czytaj dalej Ford Mustang Fastback 1967 – 285000 PLN – Maków Podhalański

Chevrolet Corvette C3 1981 – 65000 PLN – Zielona Góra

Chevrolet Corvette C3 działa na wyobraźnię, jak rzadko które amerykańskie auto z tego okresu. Jego kształty powstały z inspiracji naturą i nie przez przypadek przypominają morską bestię. To ewolucja koncepcyjnego projektu Mako Shark II projektu Larry’ego Shinody, znajdująca się w produkcji od 1967 roku i stale rozwijana. Amerykanie kochali ten samochód, o czym świadczy chociażby sam nakład produkcji – przykładowo tylko w 1981 roku, z którego pochodzi prezentowany egzemplarz, wyprodukowano ich 40606 sztuk. Wszystkie były wyposażone w podstawowy silnik o mocy 190 KM i pojemności 350 cali sześciennych, z których zdecydowana większość, bo 34849 sztuk otrzymała skrzynię automatyczną. Nowością w tym roczniku było zastosowanie jednopiórowych tylnych resorów wzmocnianych włóknem szklanym, dzięki czemu ważyły one po 8 funtów, a nie 44, jak ich wcześniejsza, stalowa wersja.
Czytaj dalej Chevrolet Corvette C3 1981 – 65000 PLN – Zielona Góra

Dodge Charger 1968 – 330000 PLN – Maków Podhalański

Dodge Charger z 1968 roku to kultowy model, szczególnie zapamiętany ze scen pościugu w filmie „Bullitt” oraz jako pomarańczowy „Generał Lee” z serialu „The Dukes of Hazzard”. Jego kształt to jedna z najbardziej eleganckich interpretacji „butelki Coca Coli”, a smukła osłona chłodnicy o pełnej szerokości z ukrytymi światłami i tylny panel z czterema okrągłymi lampami należą do najbardziej utrwalonych kanonów amerykaśkiej klasyki „muscle cars”. Ten egzemplarz wyjechał z fabryki jako wersja z podstawowym silnikiem o pojemności 318 cali sześciennych (5,2 l) i choć jest to stroker, sprzedający nie podaje o ile została zwiększona pojemność. Zmodyfikowane zostały również hamulce, dołożone jest wspomaganie kierownicy, nowa aluminiowa chłodnica i system audio. Te wszystkie zmiany sprawiły, że auto jest mocniejsze i bardziej sprawne, niż 54 lata temu, gdy opuszczało bramy fabryki.
Czytaj dalej Dodge Charger 1968 – 330000 PLN – Maków Podhalański

Chevrolet Chevelle 1969 – 220000 PLN – Maków Podhalański

Chevrolet Chevelle drugiej generacji ukazał się na rynku w 1968 roku, po rocznej przerwie. Jego sylwetka typu semi fastback została tak doskonale przyjęta, że przetrwała niemal bez modyfikacji przez pięć lat, co w amerykańskiej motoryzacji stanowi całą epokę. Najmocniejsze modele SS to już w tej chwili poszukiwany przez kolekcjonerów, bardzo drogi temat, lecz na rynku odnaleźć możemy również klony, auta wystylizowane jak SS i zabudowanymi równie mocnymi jednostkami napędowymi, jak fabryczne SS. Tu pod maską jest 396-calowy big block, generujący 350 KM i spięty z manualną skrzynią biegów. To wyjątkowo łobuzerska konfiguracja, pozwalającą jeździć w sposób, który doskonale nawiązuje do zadziornej stylistyki tego modelu.
Czytaj dalej Chevrolet Chevelle 1969 – 220000 PLN – Maków Podhalański

Chevrolet Corvette C3 1976 – 75000 PLN – Maków Podhalański

Chevrolet Corvette C3 działa na wyobraźnię, jak rzadko które amerykańskie auto z tego okresu. Jego kształty powstały z inspiracji naturą i nie przez przypadek przypominają morską bestię. To ewolucja koncepcyjnego projektu Mako Shark II projektu Larry’ego Shinody, znajdująca się w produkcji od 1967 roku i stale rozwijana. Powszechna była opinia, że ​​Corvette Stingray z 1976 roku była jedną z najlepiej wyglądających Corvette do tej pory. Ten egzemplarz przeszedł wiele prac renowacyjnych, dzięki czemu może po prostu cieszyć z jazdy.
Czytaj dalej Chevrolet Corvette C3 1976 – 75000 PLN – Maków Podhalański

Ford Mustang 1966 – 110000 PLN – Maków Podhalański

Ford Mustang z lat sześćdziesiątych to marzenie wielu ludzi, nawet tych których na co dzień nie pociąga amerykańska motoryzacja. Może dlatego, że ówczesne amerykańskie samochody doskonale odzwierciedlały ducha tamtych lat, dają poczucie wolności i swobody, i są namiastką „amerykańskiego snu”. Kupić takie auto i przejechać się nim w ciepły dzień to dla wielu wciąż marzenie. Ten egzemplarz to skromny C Code, czyli podstawowa jednostka V8 o pojemności 289 cali sześciennych, czyli 4,7 l. W wersji z 1966 roku generowała ona 200 koni mechanicznych, które w tym przypadku przenoszone są na tylną oś poprzez opcjonalną wówczas czterostopniową skrzynię manualną.
Czytaj dalej Ford Mustang 1966 – 110000 PLN – Maków Podhalański

BMW M3 Coupe E36 1997 – 120000 PLN – Maków Podhalański

Dziś jest to już auto kultowe, choć trochę czasu musiało upłynąć. Zestawiając BMW E36 z jego poprzednikiem, modelem E30, długo był pewien niedosyt. Brak wyścigowych sukcesów na miarę tych z epoki DTM, brak charakterystycznych poszerzeń nadwozia i wyrazistego stylu – to były argumenty, ale z czasem przestały być tak istotne. Faktem jest, że przewaga dwóch cylindrów i udoskonalone zawieszenie sprawiały, że lekkość prowadzenia i frajda z jazdy BMW M3 Coupe E36 zawsze były pierwszorzędne. Przyszedł też czas, że ceny wystrzeliły, i dziś już kupno rozsądnego egzemplarza poniżej granicznej ceny 100 tys. zł jest raczej niemożliwe i to nawet, gdy mówimy o autach z rynku amerykańskiego, które zawsze były tańsze ze względu na inny silnik w tej generacji. BMW S52 B32 to montowany w samochodach poliftowych silnik o pojemności 3,2 l i mocy 240 koni mechanicznych. Nie ma tak wyścigowej charakterystyki, jak europejska specyfikacja, ale wigoru nie można jej odmówić.
Czytaj dalej BMW M3 Coupe E36 1997 – 120000 PLN – Maków Podhalański

Mercedes 350 SLC C107 1973 – 35000 PLN – Maków Podhalański

Mercedes 350 SLC C107 jest jak doskonale skomponowane danie. Z pozycji kierowcy samochód żwawy, posłuszny kierowcy i wygodny. Wszystko tu jest pod ręką, wydaje się być dobrze przemyślane i dopasowane. Aż trudno uwierzyć, że tak dopracowany wóz powstał na początku lat 70-tych. W końcu jeszcze 2 lata wcześniej fabrykę Mercedesa opuszczały Pagody i rubensowskie w kształtach W111, a tu mamy auto, które nigdy nie wyglądało archaicznie, a czaruje od zawsze nie tylko swoją sylwetką, ale i temperamentem solidnej V8-mki, którą zamontowano tu pod maską. Ten egzemplarz wymaga prac renowacyjnych, co rekompensuje niską ceną.
Czytaj dalej Mercedes 350 SLC C107 1973 – 35000 PLN – Maków Podhalański

Buick Special 1963 – 110000 PLN – Maków Podhalański

Buick Special z lat ’61-63 był najmniejszym, najbardziej kompaktowym modelem firmy. Oczywiście w amerykańskiej rzeczywistości to co małę, i tak przerasta większość europejskich wozów tej epoki. Jego 192 cale długości to przecież 4,88 metra, a silnik… t asama sytuacja. Jednostka V8 o pojemności 215 cid to przecież całe 3,5 litra. Ten egzemplarz z pewnością przykuwa uwagę niebanalną kolorystyką i bardzo dobrym stanem zachowania.
Czytaj dalej Buick Special 1963 – 110000 PLN – Maków Podhalański

Chevrolet Camaro 1967 – SPRZEDANY

Chevrolet Camaro pierwszej generacji facynuje drapieżną syletką. Dla wielu miłośników to właśnie ten model jest kwintesencją sportowych linii lat 60. Był odpowiedzią koncernu GM na Forda Mustanga, przyjętą zdecydowanie cieplej, niż wcześniejszy, tylnosilnikowy Corvair. Debiutował w połowie roku 1966 jako rok modelowy 1967. Prezentowany egzemplarz wyposażony jest w elementy stylizacji modelu SS (Super Sport) i ma świeżo zbudowany silnik o pojemności 5,7 l, manualną skrzynię biegów, hamulce tarczowe przy przedniej osi i wspomaganie kierownicy.
Czytaj dalej Chevrolet Camaro 1967 – SPRZEDANY