Mercedes 380 SL R107 1981 – SPRZEDANY

Mercedes 380 SL R107 to reprezentant epoki, w której samochody miały służyć jak najdłużej. Projektowany z ogromnym zapasem wytrzymałości, z powodzeniem służy do dziś. W końcu 155 koni mechanicznych uzyskanych w amerykańskiej specyfikacji z pojemności 3,8 l to wynik, który zdolne osiągać były jednostki o dwukrotnie mniejszej pojemności i liczbie cylindrów. Tyle, że nie o moc maksymalną się tu rozchodzi. Ważne, że samochód płynie po drodze, pięknie mrucząc klasyczną V8-mką, zmieniając samemu biegi i dając czystą radość z jazdy, szczególnie z otwartym dachem. Ten ma piękną, nową powłokę lakierniczą w ślicznym, oryginalnym odcieniu Lapisblau (932) oraz jasne, skórzane wnętrze, które pasuje tu znakomicie.

Mercedes 380 SL R107
Rocznik: 1981
Przebieg: 220000 km
Pojemność: 3839 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 155 KM

Wyposażenie:
– elektryczne szyby
– tempomat
– wspomaganie układu kierowniczego
– hard top
– aluminiowe felgi
– radio Becker

Mercedes 380 SL sprowadzony do Polski z Kalifornii. Jest to wersja amerykańska ze skórzaną tapicerką oraz hard topem w komplecie. Karoseria w kolorze Lapisblau (932) z jasnokremowym środkiem tworzą niesamowitą harmonię.
Powłoka lakiernicza z racji klimatu kalifornijskiego wymagała odświeżenia, dlatego auto zostało polakierowane na nowo przy założeniu, że stara powłoka została zdarta niemal w całości. Nie była potrzebna ingerencja blacharska, ponieważ karoseria była kompletnie bez korozji. Na udokumentowanie posiadamy zdjęcia samochodu przed lakierowaniem oraz w trakcie prac.
Wszystkie listwy chromowe oraz zderzaki są fabrycznie oryginalne i zachowały się nad wyraz dobrze.
Wnętrze w jasnej kolorystyce zachowane w bardzo dobrej kondycji. Mimo jasnego koloru dywany nie poddały się promieniom słonecznym. Deska ma dwa pęknięcia, a drewno panelu środkowego wymaga regeneracji. To tak naprawdę jedyne defekty wnętrza wymagające naprawy.
Jednostka napędowa zapala i pracuje bez najmniejszego problemu. Skrzynia biegów nie zrywa podczas zmiany biegów.
Zapraszamy do obejrzenie tego topowego modelu Mercedesa w wersji cabrio na żywo.