Mercedes 450 SL R107 1980 – 98000 PLN – Gaj

Mercedes 450 SL R107 doskonale odpowiada na większość oczekiwań, jakie moglibyśmy mieć wobec samochodu zabytkowego. Z jednej strony jest elegancki i zawsze dobrze się kojarzy. Z drugiej, jest kompletnie odmienny niż współczesne samochody. Jego miękkie zawieszenie kołysze, skrzynia zmienia biegi niespiesznie, a łagodny klang silnika V8 łagodnie koi uszy. Latem pozwala łapać wiatr we włosy, a z założonym twardym dachem sprawdza się również w chłodniejsze dni. Egzemplarz zachowany w doskonałym stanie, z niskim przebiegiem i w pełni oryginalnym wnętrzem to nieczęsty gość na rynku. Szczególnie w specyfikacji europejskiej może cieszyć oczy.

Mercedes 450 SL R107
Rocznik: 1980
Przebieg: 82000 km
Pojemność: 4520 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 225 KM

Cena: 98000 PLN

Wyposażenie:
– elektryczne szyby,
– aluminiowe felgi,
– tempomat,
– klimatyzacja,
– centralny zamek,
– sztywny dach

Mercedes 450 SL sprowadzony do Polski z USA, ale w specyfikacji europejskiej. Posiada niewielkie modyfikacje niezbędne do uzyskania tamtejszej homologacji. Auto w stanie nietuzinkowym, zapewne dzięki niskiemu przebiegowi. Całkowicie czysta od rdzy karoseria w kolorze 172 ANTHRAZITGRAU, w zestawieniu z ciemną kolorystyką wnętrza. Nie posiada śladów napraw blacharskich, ale powłoka lakiernicza była przed laty odświeżona przez poprzedniego właściciela. Prawdopodobnie był to zabieg kosmetyczny (kolor oczywiście zachowany z oryginałem).

Podwozie posiada fabryczną powłokę antykorozyjną, a większość śrub i obejm zachowała swój złotawy kolor oksydu.
Układ wydechowy jest oryginalny i jak widać na załączonych zdjęciach wizualnie w stanie bardzo dobrym.
Galanteria chromowa karoserii w stanie idealnym, z zachowaniem swojej oryginalności.

Wnętrze mimo upływu lat zachowuje niezwykłą świeżość i fabryczny stan. Konsola bez najmniejszego pęknięcia. Skórzana tapicerka foteli nie nosi śladów użytkowania i nie była poddawana zabiegom kosmetycznym (100% oryginał). Nawet tapicerka bagażnika wygląda jakby auto dopiero wyjechało z fabryki. Wszystkie instrumenty elektryczne działają idealnie.

Silnik wraz ze skrzynią biegów został poddany gruntownemu przeglądowi. Elementy eksploatacyjne (płyny oraz filtry) wymienione. Odgłos jego pracy wraz z płynnie działającą skrzynia biegów jest wyznacznikiem majestatu tej jednostki.

Dach twardy w stanie idealnym, a dach miękki chyba nigdy nie był używany. Jest fabrycznie nowy i nie ma najmniejszej skazy. Do samochodu dokładamy stojak do przechowywania hard topu.

Auto posiada komplet kluczyków oraz książkę serwisową.

Na ten egzemplarz wystawiamy pełna fakturę VAT.
Zapraszamy do obejrzenia auta na żywo.

Telefon: +48 604 182 937
Miejscowość: Gaj koło Krakowa