Mercedes E 300 Turbodiesel W210 1998 – SPRZEDANY

Mercedes E 300 Turbodiesel to topowa, najmocniejsza wersja wysokoprężna w pierwszej fazie produkcji E klasy generacji W210. W zestawieniu z automatyczną skrzynią biegów to prawdziwy król autostrad, który dzięki tradycyjnej dla Mercedesa doskonałej zwrotności bez problemu sprawdzi się również w mieście. To świetnie wykonany, trwały i doskonały mechanicznie samochód, w zestawieniu z osławionym poprzednikiem W124 zapewniający wyższy komfort, więcej przestrzeni we wnętrzu i lepsze wyciszenie kabiny. Jego przejście w świat youngtimerów zdecydowanie utrudniły powszechne problemy z korozją, jednak nieliczne zdrowe egzemplarze z pewnością mogą być świetnym zakupem, niezależnie od tego, czy planujecie jedynie weekendową, okazjonalną eksploatację, czy po prostu użytek na co dzień. Ten egzemplarz w eleganckim odcieniu RauchSilber Metallic z pewnością miał wiele szczęścia, rozpoczynając swoją eksploatację w ciepłym, hiszpańskim klimacie. Do dziś uchował się bez korozji, co w przypadku tego modelu jest rzadkością.

Mercedes E 300 Turbodiesel W210
Rocznik: 1998
Przebieg: 253000 km
Pojemność: 2996 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 177 KM

Mercedes sprowadzony z 2020 roku z Hiszpanii, dzięki czemu uchował się absolutnie bez korozji – całe nadwozie, nadkola i podwozie we wzorowym stanie. Przez ostatnie półtora roku był traktowany hobbistycznie, garażowany, użytkowany jedynie okazjonalnie. Jeździ perfekcyjnie – silnik, skrzynia biegów i zawieszenie pracują wzorowo. Przebieg udokumentowany.

Wersja wyposażeniowa CLASSIC plus kilka dodatków – automatyczna klimatyzacja, automatyczna skrzynia biegów, tempomat, hak holowniczy. Lakier SMOKE SILVER METALLIC (702U), wnętrze FABRIC – BLACK (001A).

Prace serwisowe wykonane po sprowadzeniu 03.2020, przebieg 250700 km (firma Komfort-Trans):
– serwis olejowy silnika i skrzyni biegów,
– filtr paliwa, powietrza, oleju, automatycznej skrzyni biegów,
– wymiana simmeringu tylnego dyferencjału,
– wymiana łączników stabilizatora przód,
– wymiana końcówek drążków kierowniczych.

Prace wykonane przez ostatniego właściciela:
– nowe opony,
– serwis olejowy 07.2021, przebieg 252700 km.

Prace wykonane przez nas:
– wymiana pompy wody,
– wymiana termostatu,
– nowy płyn chłodniczy,
– ozonowanie układu klimatyzacji.