Ford Galaxie 500 Convertible 1964 – 183000 PLN – Dębe Wielkie

Ford Galaxie 500 to komfort i luksus. To klasa full size. Stworzony po to, by przyjemnie było na niego patrzeć i jeszcze przyjemniej – nim podróżować. Miejsca w nim jest tyle, że spokojnie pomieści 6 osób. Ówczesna reklama głosiła, że Galaxie jest cichszy od Rolls Royce’a, a to jest już osiągnięcie nie lada. To pełnowymiarowy wóz z nadwoziem typu cabrio – na lato woź absolutnie wspaniały. To rocznik 1964, czyli ten sam, w którym Ford wprowadził do sprzedaży kultowego Mustanga. Większy z braci nigdy nie sprzedał się w takim nakładzie, lecz z pewnością jest dzięki temu dziś zdecydowanie rzadziej spotykaną propozycją, polecaną tym, którzy nie boją się królewskich rozmiarów największych amerykańskich krążowników.

Ford Galaxie 500 Convertible
Rocznik: 1964
Przebieg: 120000 km
Pojemność: 4700 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 195 KM

Cena: 183000 PLN

Oferowany egzemplarz to wspaniały, gotowy do jazdy samochód. Używany wyłącznie latem, zachował się we wspaniałej kondycji, nadwozie jest wolne od jakiejkolwiek korozji, jest sztywne i równe. Lakier nosi lekkie ślady użytkowania, ma kilka zaprawek, ale to drobiazgi. Ogólnie prezentuje się po prostu pięknie, nosi normalne ślady używania, ale definitywnie mniej, niż można byłoby się spodziewać po jej roczniku. Ogólnie biorąc pod uwagę, lakier na Galaxie z tych lat wymaga wypolerowania co 2 lub 3 lata i zawoskowania. Chromy w super kondycji poza małym fragmentem pod tylną tablicą (zderzak).

Wnętrze utrzymane w absolutnym oryginalnym, kompletne i w super stanie. Wszystko we wnętrzu działa wliczając podświetlenie zegarów. Siedzenia składają się lekko i przyjemnie. Wykładzina dywanowa. Siedząc w środku czuje się że ten samochód ma niewielki przebieg i że używany był z głową i w poszanowaniu. Ogrzewanie i wentylacja działają książkowo, nawet w chłodniejsze dni można się cieszyć jazdą bez dachu!

Cała elektryka w samochodzie jest na 5+, działa absolutnie wszystko. Samochód ma także nowe felgi 17”, które dodają my sportowego charakteru.

Miękki dach w stanie bliskim ideału, szczelny i bez żadnych dziur i przetarć. Rama dachu prościutka i sprawna. Tylna szyba jest szklana co eliminuje problemy z jej matowieniem i uszkodzeniami – łatwa w utrzymaniu czystości i nie ogranicza widoczności do tyłu. Dach rozkłada się hydraulicznie i bez najmniejszych zarzutów. Dach posiada oryginalny pokrowiec na złożony dach. Wszystkie szyby opuszczają się lekko i są super spasowane, co w dużych kabrioletach wcale nie jest tak oczywiste. Duży plus! Przednia szyba ma mały odprysk od kamienia, ale zaraz przy słupku po stronie pasażera – drobiazg, ale chcieliśmy o nim wspomnieć.

Mechanicznie samochód jest w pełni sprawny i jest po serwisie olejowym. Hamulce są tak wydajne, jak w nowym samochodzie, a skrzynia zmienia biegi bezbłędnie. Galaxie posiada przepięknie wykonany customowy układ wydechowy, który dodaje jej pazura, ale absolutnie nie męczy. Cos pięknego. Samochód po prostu płynie po drodze i jest to jeden z największych, pełnowymiarowych cabrio swojej ery. Bez najmniejszych problemów porusza się w nowoczesnym ruchu drogowym.

Myślimy, że ciężko będzie znaleźć egzemplarz równie ładny i solidny. Nie da się w żaden sposób porównać używanego regularnie i zadbanego auta do „projektów” oraz samochodów, które pół życia przestały w garażach i szopach. To jest po prostu w pełni sprawna, sprawdzona i przepięknie utrzymana Galaxie 500.

Chętnie odpowiemy na pytania i opowiemy o samochodzie telefonicznie lub poprzez WhatsApp, pokażemy samochód lub doślemy więcej zdjęć jeśli nie znaleźliście Państwo wystarczająco informacji na tych już zamieszczonych.

Zapraszamy. Niewiele jest kabrioletów w wielkości fullsize w tej kondycji!

Telefon: +48 577 739 939
Miejscowość: Dębe Wielkie