Mercedes 280 SE W116 1973 – SPRZEDANY

Mercedes 280 SE W116 pojawił się na rynku we wrześniu 1972 roku, diametralnie różniąc się od poprzednika. Był przy nim prawdziwą rewolucją, wielokrotnie lepiej spisującą się na dalekich dystansach. Modne i nowoczesne kształty, bardziej aerodynamiczna sylwetka, zdecydowanie wyższy komfort jazdy, więcej przestrzeni w kabinie i lepsze wyciszenie. Sześciocylindrowa, rzędowa jednostka o pojemności 2,8 l była w ofercie zarówno u poprzednika W108, jak i w nowej generacji W116. To, co ją odróżniało, to dwuwałkowa głowica, która całkowicie odmieniła charakterystykę i wrażenia z jazdy. Silnik o wiele przyjemniej brzmi zwłaszcza na wysokich obrotach, ma więcej wigoru i dynamiki, szczególnie w nieczęsto spotykanej wersji ze skrzynią manualną. Taki właśnie samochód z ciepłego, francuskiego rynku, oferowany jest przez salon Wadowscy klasyczne.

Mercedes 280 SE W116
Rocznik: 1973
Przebieg: 217000 km
Pojemność: 2746 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 185 KM

Wyposażenie:
– radio,
– welurowa tapicerka,
– podgrzewana tylna szyba,
– aluminiowe obręcze kół.

Prezentowane auto to Mercedes W116, czyli klasa „S” z silnikiem M110 z wtryskiem paliwa. Kultowa i często spotykana jednostka napędowa połączona z manualną skrzynią biegów generuje ponad 180 koni mechanicznych.
Egzemplarz z pierwszej serii, ale z dodatkowym doposażeniem, takim jak chociażby welurowa tapicerka i zagłówki foteli.
Mercedes pochodzi z rynku francuskiego, gdzie spędził całe swoje życie.

Karoseria w kolorze Graublau (906) z welurowym ciemnym wnętrzem. Auto ma odświeżony lakier, ale zabieg ten był wykonany kilkanaście lat wstecz, gdyż aktualnie nosi ślady normalnej eksploatacji. Karoseria całkowicie bez rdzy. Z naszej strony zostało poddane tylko detailingowi, w celu odświeżenia powłoki woskami. Komora silnika dostała nowe ocynki oraz woski zabezpieczające.

Wnętrze w welurze znakomicie zachowane. Znawcy marki wiedzą doskonale, że ten rodzaj materiału był słabo odporny na promienie słoneczne. W tym egzemplarzu tapicerka zachowała się niemal w fabrycznym stanie. Fotele nie posiadają przetarć, plam czy odbarwień. Wszystkie elementy kabiny noszą adekwatne do przebiegu znikome zużycie.

Zawieszenie zostało poddane kontroli, a układ hamulcowy całkowicie zregenerowany. Regeneracja zacisków, wymiana tarcz i klocków oraz zmiana przewodów elastycznych.

Jednostka napędowa została poddana przeglądowi i wymianie płynów eksploatacyjnych.

Mercedes jak na blisko 50 lat prezentuje się niezwykle świeżo i atrakcyjnie.
Zapraszamy do obejrzenia auta na żywo w naszym salonie.