Mercedes 280E W123 1984 – 82000 PLN – Gaj

Jak dobra i fascynująca może być „beczka”, wybitnie dowodzi egzemplarz taki jak ten. Mercedes 280E W123 pochodzi z 1984 roku, czyli ostatnich miesięcy produkcji modelu i na pokładzie ma niemal wszystko, co było wówczas możliwe do zamówienia. Najmocniejszy w gamie silnik z dwuwałkową głowicą, automatyczna skrzynia biegów, skórzana tapicerka, elektryczne szyby z przodu i z tyłu oraz – na deser – klimatyzacja. Samochód ma niewysoki przebieg, a oferujący go salon Wadowscy Klasyczne postarał się, żeby Mercedes szczególne wrażenie robił zarówno z zewnątrz (kładąc nowy lakier), jak i pod maską, gdzie poza standardowym serwisem odświeżono galwanicznie wszystkie elementy, newralgiczne miejsca zabezpieczając woskami. Możemy mieć pewność, że w odpowiednich rękach samochód będzie sprawnie jeździł przez kolejne pół wieku.

Mercedes 280E W123
Rocznik: 1984
Przebieg: 167000 km
Pojemność: 2717 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 185 KM

Cena: 82000 PLN

Wyposażenie:
– skórzana tapicerka,
– klimatyzacja,
– wspomaganie układu kierowniczego,
– elektryczne szyby przód i tył,
– radio fabryczne Becker.

Prezentowany egzemplarz Mercedesa W123 280E pochodzi z ostatnich lat produkcji kultowej „beczki” z najmocniejszym silnikiem. Karoseria w kolorze Astral Silver w zestawieniu ze skórzanym granatowym wnętrzem.

Karoseria otrzymała nową powłokę lakierniczą, ponieważ oryginalny lakier poddał się upływowi czasu. Odcień został oczywiście zachowany zgodnie z fabrycznym kodem producenta. Przed renowacją lakierniczą Mercedes był całkowicie wolny od rdzy. Dodatkowo większość podwozia została zabezpieczona woskiem. Galanteria chromowana zachowana w świetnym stanie.

Świetnie zachowane wnętrze jest świadectwem niskiego przebiegu tego egzemplarza. Tapicerki foteli oraz dywany są fabryczne. Jedynie wykończenie drewniane konsoli poddaliśmy renowacji, na co mamy potwierdzający certyfikat.
Wszystkie instrumenty pokładowe działają bez zarzutu.

Tak jak wszystkie nasze samochody, tak i tym razem pieczołowicie odświeżyliśmy komorę silnika. Zabieg taki znacząco poprawia efekt wizualny i obrazuje jak fabrycznie wyglądał silnik wraz z osprzętem opuszczając fabrykę. Oczywiście nie skończyło się wyłącznie na estetyce, ale jednocześnie dokonaliśmy gruntownego przeglądu silnika i skrzyni biegów (nowe płyny, oleje, filtry, świece itp).
Układ hamulcowy został zregenerowany, a zawieszenie poddaliśmy przeglądowi. Takie zabiegi poprawiają bezpieczeństwo, na którym nam najbardziej zależy.

Zapraszamy do obejrzenia naszej Beczki na żywo w naszym salonie. Auto jest przygotowane do rejestracji i będzie sprzedawane z fakturą vat-marża.

Telefon: +48 604 182 937
Miejscowość: Gaj koło Krakowa

Kredyt na klasyka