Porsche Boxster 987.2 to druga generacja kultowego, niewielkiego, sportowego roadstera po liftingu, z lat 2009-2012. Wśród szeregu zastosowanych modernizacji, warto wyróżnić nowe silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa (DFI), pozbawione już możliwych awarii związanych z łożyskiem IMS. Przez wielu miłośników to wybór optymalny, mogąc owocować wzrostem wartości w przyszłości. Dlaczego? W odróżnieniu od kolejnej generacji, to wciąż samochód lekki, niewielki i ukierunkowany na sportowy, analogowy feeling, bez ambicji tworzenia produktu premium. To nie luksus ma tu dominować, a radość z jazdy, a ta zawsze będzie w cenie.
Porsche Boxster 987.2
Rocznik: 2011
Przebieg: 86000 km
Pojemność: 2893 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 255 KM
Na sprzedaż wyjątkowy Porsche Boxster 987.2 2.9 Manual z 2011 roku — w kolekcjonerskim stanie.
Egzemplarz dla osoby, która szuka nie tylko Boxstera, ale naprawdę dobrej sztuki.
Samochód został kupiony jako nowy w salonie Porsche w Szwajcarii i od początku należał do jednej właścicielki. Zakupiony przeze mnie wiosną 2025.
To nie jest przypadkowy Boxster z rynku.
To uczciwy, europejski egzemplarz, bezkolizyjny, garażowany, utrzymany w stanie, który dziś naprawdę trudno znaleźć.
Dane auta:
Porsche Boxster 987.2
Rok produkcji: 2011
Pierwsza rejestracja: 08.08.2011
Silnik: 2.9 / 2893 cm³
Skrzynia: manualna
Przebieg: 86000 km
VIN: WP0ZZZ98ZCS700974
Przegląd techniczny do: 09.2026
Historia i stan:
Samochód jest bezwypadkowy i bezszkodowy, nigdy nie brał udziału w żadnej kolizji. Od nowości był garażowany, wcześniej w garażu ogrzewanym. Stan lakieru, wnętrza i całego auta oceniam jako wyjątkowy.
Po zakupie auto zostało dodatkowo dopieszczone i zabezpieczone:
– pełna transparentna folia PPF na całym aucie,
– delikatna, jednopunktowa korekta lakieru,
– odświeżone lampy, nowy klar,
– zabezpieczone plastiki i felgi,
– dach impregnowany 2-krotnie, działa bez najmniejszych problemów.
Serwis:
W październiku 2024 auto przeszło pełny przegląd w Porsche Poznań za ponad 6 000 zł, wraz z 27-punktowym check control.
Przy przebiegu około 83 000 km wykonano:
– wymianę oleju silnikowego + oryginalne filtry,
– wymianę oleju w skrzyni biegów,
– wymianę tylnych klocków hamulcowych.
Dodatkowo przekazuję jeszcze jeden komplet tylnych klocków.
Olej wymieniany był regularnie, co roku i maksymalnie co 8–10 tys. km, niezależnie od małych przebiegów.
Koła:
Auto stoi na 19-calowych felgach Porsche S i oponach Michelin Pilot Sport PS2 265/35 R19 94Y N2.
Komplet ma przejechane około 500 km.
Dodatkowo do auta dodaję oryginalne 17-calowe felgi Crab z oponami w bardzo dobrym stanie.
Wnętrze:
Środek w świetnej kondycji. Skóra zadbana i impregnowana. Kierownica obszyta Alcantarą wygląda bardzo dobrze i świetnie leży w dłoniach. Wszystko utrzymane tak, jak powinno wyglądać Porsche użytkowane przez pedanta.
Dlaczego warto?
Dla wielu osób 987.2 to ostatni prawdziwie analogowy Boxster:
– wolnossący silnik,
– manualna skrzynia,
– kompaktowe nadwozie,
– świetne czucie auta i drogi,
– zupełnie inne wrażenia z jazdy niż w nowszych generacjach.
To samochód, który daje realną frajdę z jazdy i jednocześnie ma potencjał kolekcjonerski. W ten egzemplarz zostało zainwestowane ponad 30000 zł, żeby utrzymać go na poziomie, na jaki zasługuje.
Dodatkowo:
– pokrowiec Porsche,
– auto zimowane pod przykryciem w ogrzewanych garażach przez cały czas,
– akumulator w dobrej kondycji, po zimie pali od strzała,
– samochód nie wymaga wkładu finansowego.












































