BMW 2800 E3 1970 – SPRZEDANE

BMW 2800 E3 debiutowało w 1968 roku, otwierając linię luksusowych sedanów o sportowym charakterze, napędzanych nową rodziną sześciocylindrowych silników. Oferowało więcej komfortu i przestrzeni w kabinie od wprowadzonej wcześniej „Neue Klasse”, wraz ze zgrabnym nadwoziem opracowanym przez zespół projektantów pod wodzą Wilhelma Hofmeistera. Dopracowanie detali zlecono firmom Bertone i Michelotti, a efekt wprost zwalał z nóg, wytyczając trendy na kolejne dziesięciolecie. Już rok po debiucie Max Hoffman rozpoczął import tych samochodów do Stanów Zjednoczonych, i z tej właśnie puli pochodzi egzemplarz z ogłoszenia. Doskonałe wrażenie robi jego pięknie zachowane wnętrze, choć blacharka niestety wymaga interwencji, a lakier położenia od nowa.

BMW 2800 E3
Rocznik: 1970
Przebieg: 20000 km
Pojemność: 2788 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 170 KM

Wyposażenie:
– oryginalne radio
– skórzana tapicerka

Auto przyjechało z USA, z niskim przebiegiem, na co wskazuje stan wnętrza. Fotele oraz tapicerka drzwi nie noszą śladów zużycia.

Karoseria to typowy przykład upływu czasu, lakier jest nieoryginalny i pojawiły się ogniska rdzy, zwłaszcza na tylnych błotnikach.
Na pewno ten egzemplarz wymaga odświeżenia lakierniczego.
Elementy chromowane są kompletne, lecz również należałoby je odświeżyć.

Silnik z racji niskiego przebiegu sprawuje się całkiem nieźle. Pojemność 2788 cm³, wyposażony w dwa gaźniki Zenith, osiąga moc 170 KM.
Skrzynia biegów oraz sprzęgło również nie pozostawiają nic do zarzucenia.

Reasumując BMW to ciekawa baza do odrestaurowania, niewymagająca dużego nakładu finansowego.
Z pewnością można powiedzieć, że ten model E3 zalicza się do grona rzadkich klasyków.