Mercedes 300D W123 1977 – SPRZEDANY

Legendarna trwałość, poszukiwany silnik, piękna konfiguracja kolorystyczna. O tych samochodach marzy wciąż wielu, jedyny problem w tym, że czas biegnie nieubłaganie i większość tych Mercedesów jest tylko cieniem dawnej świetności i wymaga szeroko zakrojonych pracy renowacyjnych. Ten Mercedes 300D W123 to wyjątek. Ze zdjęć uśmiecha się do nas samochód, który wygląda jak nowy. Ma niewysoki przebieg, pięknie utrzymane wnętrze i zdrowe podwozie bez śladów korozji. Ciężko będzie znaleźć drugi taki egzemplarz na rynku. Kto kupi, będzie mógł uznać siebie za szczęśliwca. Konfiguracja kolorystyczna tego egzemplarza jest przepiękna i niezwykle rzadka – kolor 618 Mimosegelb zestawiony z ciemnozielonym wnętrzem 036 Olive Grun, coś absolutnie wspaniałego.

Mercedes 300D W123
Rocznik: 1977
Przebieg: 187000 km
Pojemność: 3005 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 88 KM

Wyposażenie:
– elektryczne szyby przednie
– radio
– podgrzewana szyba tylna

Mamy przyjemność zaoferować Państwu Mercedesa W123 300D. Samochód nietuzinkowy pod względem swojej oryginalności i stanu zachowania po upływie blisko 45 lat. Przez całe swoje życie był skrupulatnie serwisowany, co wpłynęło na jego niesamowity stan zachowania. Rzadki kolor karoserii o kodzie 618 Mimosegelb zestawiony z ciemnozielonym wnętrzem 036 Olive Grun.

Karoseria nie posiada minimalnych śladów korozji, a powłoka lakiernicza jest w 95% fabryczna i zachowuje przepiękny blask oraz głębię koloru. Oczywistą sprawą jest bezwypadkowość, auto trzyma linię, a wszystkie elementy chromowane idealnie przylegają do karoserii.

Wnętrze w całości oryginalne, zgodne z pierwsza serią beczek. Stosunkowo niski jak na swój wiek przebieg sprawił, że wnętrze wygląda jak nowe. Wszystkie instrumenty działają bez zarzutu.

Silnik i układ napędowy pracują perfekcyjnie. Odświeżeniu został poddany osprzęt silnika, ale to zabieg czysto estetyczny.
Dodatkowo został oczywiście wykonany serwis olejowo-filtrowy.
Układ zawieszenia został zweryfikowany, a dla poprawy bezpieczeństwa układ hamulcowy został poddany regeneracji.

Niewątpliwie cenną rzeczą jest notes odręcznie prowadzony przez poprzedniego właściciela. Opisuje on cała historię serwisowo-naprawczą. Świadczy to o ponadprzeciętnej dbałości o stan techniczny.