Mercedes 450 SL R107 1972 – SPRZEDANY

Rozpoznać możemy go po takich detalach, jak chromowane wstawki na kierownicy. To pierwszy rocznik, produkowany jeszcze równolegle z Pagodą, wyróżniający się na amerykańskim rynku małymi zderzakami, zanim przepisy bezpieczeństwa zniszczyły lekkość jego sylwetki i przekształciły go w karykaturę. Mercedes 450 SL R107 był ogromnym technologicznym skokiem w zestawieniu ze swoim poprzednikiem, czyli wspomnianą wcześniej „Pagodą”. Dzięki jednostce V8 dysponował o wiele lepszą dynamiką, był bardziej komfortowy i o wiele bezpieczniejszy. W produkcji utrzymał się aż przez 18 lat, co najlepiej świadczy o tym, jak udaną był konstrukcją.

Mercedes 450 SL R107
Rocznik: 1972
Przebieg: 200000 km
Pojemność: 4973 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 225 KM

Wyposażenie:
– centralny zamek,
– klimatyzacja,
– skórzana tapicerka,
– elektryczne szyby,
– radio,
– hardtop

Mercedes 450 SL R107.
Prezentowany egzemplarz Mercedesa został sprowadzony z USA w stanie prawie oryginalnym. Prawie, ponieważ ma odnowioną powłokę lakierniczą. Prawdopodobnie zostało to wykonane, ponieważ oryginalny lakier stracił swoją jakość. Auto nie nosi śladów kolizji. Na całej powierzchni karoserii jest równa warstwa drugiego lakieru (pomiary urządzeniem do grubości lakieru nie wykazały napraw blacharskich). Dodatkowo należy dodać, iż karoseria nie posiada korozji nawet w typowych dla tego modelu miejscach.

Silnik został poddany przeglądowi oraz wymianie podstawowych płynów eksploatacyjnych. Została również wymieniona pompa wody (stara już nieco hałasowała).
Skrzynia biegów nie ma wycieków i pracuje płynnie.

Zawieszenie nosi ślady świeżego przeglądu wykonanego jeszcze przez poprzedniego właściciela. Tarcze hamulcowe są nowe, amortyzatory również nowe, kilka elementów zawieszenie też zostało wymienione.

Wnętrze kolorystycznie zgrywające się z karoserią. Niestety nosi ślady upływu lat i powinno zostać poddane zabiegowi odświeżenia, ale wszystko wewnątrz jest kompletne i oryginalne.

Auto w komplecie posiada hard top (stojak do przechowywania gratis wraz z samochodem). Dach materiałowy jak widać na zdjęciach jest nowy (na zdjęciu jest niedomknięty, ale zapewniam, że mechanizm dachu działa i wszystko się szczelnie domyka). Do dachu jest oryginalny klucz do montażu i demontażu.

Jest to egzemplarz, który wymaga dopieszczenia i odrobiny cierpliwości, ale pragnę zaznaczyć, że jest to pierwsza seria modelu R107, niezwykle poszukiwana.