Komfort Trans

Komfort Trans to ludzie z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, które zapoczątkowała ich pasja do samochodów klasycznych. Kluczem do osiągnięcia wyników sprzedaży jest dla nich wieloletnia praca i rzetelność, która pozwoliła im pozyskać wielu stałych klientów w całej Polsce. Na koncie niektórych z nich widnieje już kilkanaście samochodów od Komfort Trans. Zdobywanie pozytywnych opinii pozwala zdobywać zaufanie nowych klientów, którzy potrafią dostrzec w oferowanych samochodach najlepszy stosunek ceny do jakości.

Mercedes SL 600 R129 1994 – 89000 PLN – Zdzieszowice

Mercedes SL 600 R129 daje przyjemność płynącą z otwartego nieba nad głową i prawdziwy dynamit pod prawą nogą, pozwalający na uzyskiwanie przyspieszeń, które daleko są od zdrowego rozsądku. To niewielki przecież samochód, który wyposażony w niemal 400-konny silnik zdaje się rozpędzać bez najmniejszego zawahania i wysiłku, przy perfekcyjnej kulturze pracy dwunastocylindrowego silnika. W latach 90-tych kosztował on nie mniej niż niemały dom, lecz dziś nawet najpiękniejszy egzemplarz można kupić o wiele, wiele taniej. Co do klasycznego charakteru tego roadstera nie można mieć wątpliwości, prognozy cenowe są korzystne i perfekcyjnie utrzymany egzemplarz powinien z kolejnymi latami zyskiwać na wartości.
Czytaj dalej

Mazda 626 GLX 2.0 1986 – 35000 PLN – Zdzieszowice

Mazda 626 GLX 2.0 nie zaskakuje stylistyką. Z zewnątrz jest grzeczna i elegancka, lecz kto 30 lat temu szukał w niej szaleństwa… mógł je odnaleźć jedynie we wnętrzu, decydując się na odpowiednią kolorystykę. Tu pierwsze skrzypce gra mocne zestawienie czerwieni i brązów, rzecz zupełnie niespotykana we współczesnej motoryzacji. Same kształty we wnętrzu wypływają z badań ergonomii – to wnętrze jest po prostu świetnie wykonane i bardzo komfortowe. O ile dziś w designie Mazdy króluje KODO – dynamika ruchu – ponad 30 lat temu można tu odnaleźć bardziej filozofię slow design – wymagającą kontemplacji, lecz absolutnie ponadczasową i przekonującą nawet po ponad 30 latach. To dzieło sztuki użytkowej, zachowane w tak doskonałej formie dlatego, że prezentowany samochód nigdy nie był używany.
Czytaj dalej

Mercedes 500 SEC C126 1988 – 140000 PLN – Zdzieszowice

Ładny SEC z niskim przebiegiem to towar dziś zdecydowanie deficytowy. Na rynku przeważają egzemplarze zniszczone, poprzerabiane, mniej lub bardziej umiejętnie restaurowane. Tymczasem pięknie zachowany oryginał ma smak, który jest niełatwy do odtworzenia. Ten Mercedes 500 SEC C126 ma piękny kolor 172 Anthracite Grey i oryginalny przebieg jedynie 81000 km. Ostatnie 20 lat spędził w prywatnej kolekcji we Włoszech, by trafić pod Opole. Jeżeli bezskutecznie przemierzaliście Polskę wzdłuż i wszerz by znaleźć swój wymarzony egzemplarz, to może być ten właściwy. Z czterech znajdujących się aktualnie w kolekcji Tomka Ocipińskiego z Komfort Trans ten jest najdroższy, ale na mnie zrobił największe wrażenie. To bogato wyposażony przedstawiciel drugiej serii produkcyjnej, z poszukiwanym i lubianym pięciolitrowym silnikiem V8.
Czytaj dalej

Cadillac Seville STS 1996 – 29000 PLN – Zdzieszowice

Cadillac Seville STS to propozycja dla tych, którzy kochają niepowtarzalny klimat amerykańskich samochodów i chcieliby go skosztować w wydaniu, który pozwala na komfortowy, choćby codzienny użytek. Czwarta generacja modelu imponuje rozmiarami (ponad 5,3 m długości), klimatycznym wnętrzem oraz mocą – ponad 300 KM z nowoczesnego V8 silnika Northstar zapewnia niezłe osiągi, brzmi pięknie i zadowala się rozsądną ilością paliwa. Ten egzemplarz pochodzi z rynku szwajcarskiego i utrzymany jest we wprost imponującym stanie.
Czytaj dalej

Mercedes E 320 CDI W211 2004 – SPRZEDANY

Jak zareklamować nowy model na rynku za Oceanem? Mercedes W211, debiutujący w 2002 roku, pokazał się w popularnej komedii fantastycznej Faceci w Czerni 😉 Prezentowany w ogłoszeniu Mercedes E 320 CDI W211 może nie ma międzygalaktycznego przyspieszenia i opcji zmiany w samolot, ale za to oferuje wszystko, co wspaniała E-klasa nowego millenium do zaoferowania miała. Samochód zaopatrzony w sześciocylindrowy silnik diesla o mocy 204 KM, luksusowe wnętrze, skórzaną tapicerkę, automatyczną skrzynię biegów, to tak naprawdę wszystko czego trzeba do pokonywania w wygodzie tras krótkich i długich. Ale lista wyposażenia na tym się nie kończy. Auto w pięknym stanie zachowania zadowoli nawet najbardziej wybrednych klientów, a wysokoprężny silnik nie spowoduje płaczu przy dystrybutorze.
Czytaj dalej

Mercedes 300 SE W140 1991 – 39000 PLN – Zdzieszowice

Mercedes 300 SE W140 zasilany paliwem LPG być może stracił swoje kolekcjonerskie cechy, lecz na pewno wciąż doskonale nadaje się znakomicie do codziennej jazdy, w komforcie i ciszy, gwarantowanej podwójnymi, dźwiękoszczelnymi szybami. Rozpieszcza wyposażeniem, obejmującym między innymi klimatyzację, Webasto, pneumatyczne domykanie drzwi i klapy bagażnika oraz pełnym wyposażeniem elektrycznym. Silniki M104 zasilane wtryskiem elektronicznym to pierwsze ze stajni Mercedesa, które bezproblemowo współpracują z sekwencyjnymi instalacjami gazowymi, z kolei nadwozie W140 to ostatnie w S-klasie, które nie sprawia problemów z trwałością i serwisowaniem. To auto ma już 26 lat, lecz mówimy o egzemplarzu z niewysokim przebiegiem i kompletną dokumentacją, wręcz pedantycznie utrzymanym i regularnie użytkowanym w ostatnim czasie, ciężko będzie o lepszą alternatywę.
Czytaj dalej

Volkswagen Phaeton 2004 – 45000 PLN – Zdzieszowice

Volkswagen Phaeton to samochód niezwykły, nieprzypominający swoim rozmachem żadnego innego w historii tej popularnej marki. Oparty o tą samą platformę co Bentley Continental Flying Spur, pozwolił uczynić z „samochodu dla ludu” limuzynę dla elit – obłędnie luksusową, zaawansowaną technicznie i… odpowiednio drogą. Wybierany był przez osoby, które poszukiwały możliwie luksusowego auta, lecz nie chciały się ze swoim bogactwem obnosić. Do dziś jest to wybór dla tych, którzy pragną tego co najlepsze, lecz nie chcą nikomu imponować ani nazbyt rzucać się w oczy. W momencie debiutu w 2002 roku dostępne były trzy jednostki benzynowe i jedna wysokoprężna. Samochód w ogłoszeniu to doskonale zachowany egzemplarz z niskim przebiegiem, z jednostką 4.2 l V8 o mocy 335 KM – wybór ani najmocniejszy, ani najsłabszy, lecz za to trwały i niezawodny, dostępny aż do zakończenia produkcji w 2016 roku.
Czytaj dalej

Mercedes 300D W124 1993 – SPRZEDANY

Trzylitrowa wolnossąca jednostka wysokoprężna Mercedesa o oznaczeniu OM603 należy do kanonu motoryzacyjnych legend. Gwarantuje gładką, równą pracę i bezawaryjne przebiegi, o jakich tylko pomarzyć mogła konkurencja. 113 KM i i moment obrotowy na poziomie 191 Nm w zupełności wystarczają do spokojnej, eleganckiej jazdy, tak bardzo pasującej do tej dystyngowanej marki. Przeciętny Mercedes 300D W124 przekroczył już milion kilometrów przebiegu, ten ma na liczniku jedynie 103 tysiące i prezentuje się fenomenalnie. Matowe tworzywa we wnętrzu, świetnie zachowana tapicerka, piękne drewno… to elementy, które doceni miłośnik marki, świadomy tego jak trudne i kosztowne jest odtworzenie takiego stanu w gorzej utrzymanym egzemplarzu. Z pewnością nie tylko wygląda, ale i jeździ niezwykle przyjemnie. Na pokładzie odnajdziemy między innymi dwustrefową klimatyzację, uprzyjemniającą podróż gdy atmosfera stanie się zbyt gorąca.
Czytaj dalej

BMW 528i AC Schnitzer E39 1997 – 39000 PLN – Zdzieszowice

BMW 528i AC Schnitzer E39 to druga „piątka”, której kompleksową modyfikacją zajął się słynny niemiecki tuner. Na tym egzemplarzu odnajdziemy kompletny pakiet aerodynamiczny AC7 obejmujący zderzaki wraz z dokładkami, progi, daszek na tylnej szybie i trzyczęściowy spojler na tylnej klapie, charakterystyczną grafikę po bokach karoserii, a także układ wydechowy i felgi AC Schnitzer Typ II. Wszystko w celu zoptymalizowania aerodynamiki, dodania sportowego charakteru i zindywidualizowania wyglądu. Wszystko założone już od nowości i wpisane w niemiecką kartę pojazdu. To z pewnością ciekawa alternatywa dla o wiele częściej spotykanego M-Pakietu. Co ważne z kolekcjonerskiego punktu widzenia – występująca tu oryginalnie z autem, które zachowane zostało do dziś w imponującym stanie, z niewysokim przebiegiem.
Czytaj dalej

Mercedes E 280 W124 1993 – SPRZEDANY

W salonach takich samochodów już nie znajdziecie, a zapasy pięknie zachowanych egzemplarzy z niskimi przebiegami też się kiedyś skończą. Stąd warto się zdecydować, póki okazy takie jak ten pojawiają się na rynku. Mercedes E 280 W124 ma niezłą moc, ale i właściwości uspokajające za kółkiem. Jazda jest relaksująca, na co z pewnością ma wpływ komfortowe zawieszenie, wygodne fotele i piękne orzechowe drewno na desce rozdzielczej. Z nowoczesnym silnikiem, manualną skrzynią, dwustrefową klimatyzacją i piękną, jasną, skórzaną tapicerką przyjemność może sprawiać nawet na co dzień, choć stałe utrzymywanie go dalej w takim stanie z pewnością będzie wyzwaniem.
Czytaj dalej