Komfort Trans

Komfort Trans to ludzie z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, które zapoczątkowała ich pasja do samochodów klasycznych. Kluczem do osiągnięcia wyników sprzedaży jest dla nich wieloletnia praca i rzetelność, która pozwoliła im pozyskać wielu stałych klientów w całej Polsce. Na koncie niektórych z nich widnieje już kilkanaście samochodów od Komfort Trans. Zdobywanie pozytywnych opinii pozwala zdobywać zaufanie nowych klientów, którzy potrafią dostrzec w oferowanych samochodach najlepszy stosunek ceny do jakości.

Mercedes 500 SEC C126 1985 – 39900 PLN – Zdzieszowice

Mercedes 500 SEC C126 to bez wątpienia auto kultowe, piękne, dynamiczne, w dobrym stanie coraz trudniejsze do zdobycia. Taka sytuacja sprawia, że dysponując ograniczonym budżetem gotowi jesteśmy wybaczyć tym samochodom pewne rzeczy, których nie wybaczylibyśmy innym. Jakie? To ogłoszenie może być dobrym przykładem. Z jednej strony instalacja gazowa zasilanym mechanicznymi układami wtryskowymi Mercedesom zdecydowanie szkodzi, a z drugiej jej usunięcie to zdecydowanie łatwiejsza operacja niż chociażby remont blacharski, który czeka nas w przypadku większości egzemplarzy o porównywalnej cenie. Ten egzemplarz z końcówki pierwszej serii produkcyjnej ma bardzo ładne zestawienie kolorystyczne ciemnego lakieru z jasnym, welurowym wnętrzem i na zdjęciach prezentuje się całkiem efektownie.
Czytaj dalej

Lexus LS 400 1995 – 39000 PLN – Zdzieszowice

Lexus LS 400, który zadebiutował w 1989 roku, to prawdziwie luksusowy sedan koncernu Toyoty. Prace nad gamą LS zaczęły się już w 1983 roku, kiedy to Eiji Toyoda zebrał sztab specjalistów o łącznej liczbie około 3900 osób, aby rozpocząć projekt o kryptonimie F1. Z tego właśnie tajnego projektu później wyłonił się Lexus LS 400. Jego silnik V8 to dzieło sztuki, potrafiące pogodzić ogień z wodą, czyli gładką i równą pracę z niskim spalaniem paliwa i świetnymi osiągami. Choć może nie ma charyzmy dawnych amerykańskich V8, ukoić w podróży potrafi doskonale.
Czytaj dalej

Mercedes 190E Avantgarde Rosso W201 1993 – 45000 PLN – Zdzieszowice

W końcowym etapie produkcji tego modelu Mercedes robił wiele, by ożywić jego wizerunek. Mercedes 190E Avantgarde Rosso W201 powstał w około 2300 sztukach, z czego egzemplarze na rynek szwajcarski (jak ten w ogłoszeniu) były numerowane i zbudowano ich zaledwie 280. Największym jego smaczkiem jest designerska, kolorowa tapicerka, choć również kolor karoserii „569 Avantgarde Rot” jest tu niebanalny i niespotykany w innych wersjach. Odcieniem przywołuje wino, a z Mercedesami przecież jest jak z winem – im starsze, tym lepsze. Szczególnie, gdy zachowane są w świetnym stanie, z niewysokim przebiegiem, tak jak ten oferowany przez Komfort Trans. Przejechał dotąd zaledwie 33 tysiące kilometrów, wygląda doskonale i otoczony jest opieką, jakiej te samochody nie miały nawet gdy były nowe, transportowane do salonów.
Czytaj dalej

Mercedes 600 SEL W140 1991 – 65000 PLN – Zdzieszowice

Gustowna kombinacja kolorystyczna i nieskazitelny stan to dla każdego Mercedesa idealne połączenie. Ten Mercedes 600 SEL W140 to topowa wersja z początkowego okresu produkcji, wyróżniająca się mocą ponad 400 KM, elektrycznie sterowanym wstecznym lusterkiem i antenkami w tylnej części pojazdu, pomagającymi ocenić gabaryty tego niemałego pojazdu podczas parkowania. To wersja z przedłużonym rozstawem osi, gwarantująca królewskie warunki podróży pasażerom tylnej kanapy. Ma jedynie nieco ponad 100 tys. km przebiegu, szlachetny odcień lakieru „904 Midnight Blue” i piękną, welurową tapicerkę. Jest piękny, imponujący i na wskroś elegancki. Oferowany jest po pracach serwisowych, gotowy sprawiać przyjemność nowemu właścicielowi.
Czytaj dalej

BMW 740i E38 1997 – 390000 PLN – Zdzieszowice

To jest nie tylko samochód, to jest spełnienie marzeń. Fabrycznie nowe BMW 740i E38 to obiekt pożądania nie tylko dla miłośników marki, lecz dla każdego kochającego motoryzację lat 90-tych. Taki samochód w takim stanie to rzecz niemal nie do znalezienia. I nie chodzi tu tylko o fakt nieużytkowania samochodu, lecz również o stan jego zachowania. Wszak historia zna wiele przypadków „maluchów”, które porzucone na dziesięciolecia w stodołach przedstawiały obraz nędzy i rozpaczy, skonsumowane przez rdzę pomimo nieodpalania ich silników. Tu jednak sytuacja prezentuje się zgoła odmiennie. Samochód był zawsze w rękach osób, które wiedziały, jak o niego zadbać. Jako naoczny świadek mogę potwierdzić fakt, że to BMW zachowało wprost fabryczną świeżość, a właściciel nie porusza się nim ani o metr bez przykrycie fotela ręcznikiem. Auto wręcz pachnie fabryką, a na negocjację ceny raczej nie ma co liczyć. To jest prawdziwy skarb, który może zostać przekazany tylko w ręce odpowiedniego miłośnika, zdecydowanego zapłacić określoną cenę.
Czytaj dalej

BMW 528i AC Schnitzer E39 1997 – 45000 PLN – Zdzieszowice

BMW 528i AC Schnitzer E39 to druga „piątka”, której kompleksową modyfikacją zajął się słynny niemiecki tuner. Na tym egzemplarzu odnajdziemy kompletny pakiet aerodynamiczny AC7 obejmujący zderzaki wraz z dokładkami, progi, daszek na tylnej szybie i trzyczęściowy spojler na tylnej klapie, charakterystyczną grafikę po bokach karoserii, a także układ wydechowy i felgi AC Schnitzer Typ II. Wszystko w celu zoptymalizowania aerodynamiki, dodania sportowego charakteru i zindywidualizowania wyglądu. Wszystko założone już od nowości i wpisane w niemiecką kartę pojazdu. To z pewnością ciekawa alternatywa dla o wiele częściej spotykanego M-Pakietu. Co ważne z kolekcjonerskiego punktu widzenia – występująca tu oryginalnie z autem, które zachowane zostało do dziś w imponującym stanie, z niewysokim przebiegiem.
Czytaj dalej

Mercedes 500 SEC C126 1985 – 99000 PLN – Zdzieszowice

Kierunki działalności i kreatywność osób sprowadzających do Polski klasyki zdają się nie mieć granic. Okazuje się, że piękne samochody można znaleźć w przeróżnych miejscach na świecie i warto to wykorzystać. Ten Mercedes 500 SEC C126 ma arcyciekawą konfigurację, przebieg zaledwie 83 tysiące kilometrów i przyjechał do Polski z Chorwacji. Przez ponad 30 lat służył u jednego właściciela, dyplomaty, który używał go głównie podczas pobytu na placówce w Kalifornii. To wóz z końcówki pierwszej serii produkcyjnej, w niezwykle efektownym połączeniu srebrnego lakieru z niebieskim, skórzanym wnętrzem. Wyprodukowany w europejskiej specyfikacji, posiada niezwykle ciekawy element oryginalnego wyposażenia dodatkowego w postaci lodówki w bagażniku. Ta niezwykle przydatna w ciepłym klimacie opcja kosztowała wówczas astronomiczne 4000 DM.
Czytaj dalej

BMW 740i E38 1997 – 65000 PLN – Zdzieszowice

BMW 740i E38 to klasyczna bawarska limuzyna, której nie brak charakteru. Ten egzemplarz zachwyca stanem zachowania i kolorystyką. Granatowy lakier metalik z jasnoszarą skórzaną tapicerką to jedno z najbardziej eleganckich połączeń kolorystycznych, jakie możemy spotkać w tym modelu. Tak skonfigurowane przedliftowe 7er nie tylko wygląda świetnie, ale również jeździ i brzmi wyśmienicie. Pod maską odnajdziemy tu ówczesną nowość – silnik M62 o pojemności 4,4 l zastępował jednostkę M60 o pojemości 4 l. Choć oba modele nosiły oznaczenie 740i oraz dysponowały identyczną mocą maksymalną 286 KM, nowszy silnik dzięki układowi zmiennych faz rozrządu miał wyższy moment obrotowy, bardziej korzystny przebieg charakterystyki mocy i gwarantował lepsze odczucia z jazdy. Wielu użytkowników stawia ten silnik nawet powyżej topowej jednostki V12, chwaląc jego brzmienie, niższą masę i spalanie. Ten egzemplarz z pewnością jest jednym z najlepszych, jakie aktualnie znajdują się na rynku, choć sprzedający zapewnia, że może zaproponować coś jeszcze ciekawszego…
Czytaj dalej

Mazda 626 GLX 2.0 1986 – 35000 PLN – Zdzieszowice

Mazda 626 GLX 2.0 nie zaskakuje stylistyką. Z zewnątrz jest grzeczna i elegancka, lecz kto 30 lat temu szukał w niej szaleństwa… mógł je odnaleźć jedynie we wnętrzu, decydując się na odpowiednią kolorystykę. Tu pierwsze skrzypce gra mocne zestawienie czerwieni i brązów, rzecz zupełnie niespotykana we współczesnej motoryzacji. Same kształty we wnętrzu wypływają z badań ergonomii – to wnętrze jest po prostu świetnie wykonane i bardzo komfortowe. O ile dziś w designie Mazdy króluje KODO – dynamika ruchu – ponad 30 lat temu można tu odnaleźć bardziej filozofię slow design – wymagającą kontemplacji, lecz absolutnie ponadczasową i przekonującą nawet po ponad 30 latach. To dzieło sztuki użytkowej, zachowane w tak doskonałej formie dlatego, że prezentowany samochód nigdy nie był używany.
Czytaj dalej

Cadillac Seville STS 1996 – 29000 PLN – Zdzieszowice

Cadillac Seville STS to propozycja dla tych, którzy kochają niepowtarzalny klimat amerykańskich samochodów i chcieliby go skosztować w wydaniu, który pozwala na komfortowy, choćby codzienny użytek. Czwarta generacja modelu imponuje rozmiarami (ponad 5,3 m długości), klimatycznym wnętrzem oraz mocą – ponad 300 KM z nowoczesnego V8 silnika Northstar zapewnia niezłe osiągi, brzmi pięknie i zadowala się rozsądną ilością paliwa. Ten egzemplarz pochodzi z rynku szwajcarskiego i utrzymany jest we wprost imponującym stanie.
Czytaj dalej