Simca 1000 Coupe 1964 – SPRZEDANA

Simca Coupe zbudowana została na bazie pudełkowatej Simki 1000 i z wykorzystaniem jej mechaniki, ale zupełnie jej nie przypominała. Smukłe i eleganckie nadwozie zaprojektował Giorgetto Giugiaro z Bertone. Jej linie są bardzo podobne do Fiata 850 Coupé, a wśród konkurencji wymieniano wówczas Renault Caravelle i pierwsze Alpine A110, również z silnikiem o pojemności litra. Od 1963 roku coraz więcej udziałów posiadał w niej Chrysler, który ją finalnie dobił pod koniec lat 70. sprzedał grupie PSA. Simca 1000 Coupe została zaprojektowana przez Włocha – Giorgetto Giugiaro pracującego dla Bertone, nadwozia budowano w Turynie w zakładach Bertone, a finalny montaż odbywał się w zakładach Simca Poissy. Idealny mariaż francusko-włoski. Coupe było pozycjonowane jako eleganckie, dwudrzwiowe autko klasy premium, co również przekładało się na jego wysoką cenę i zaledwie 10.000 wyprodukowanych egzemplarzy.

Simca 1000 Coupe
Rocznik: 1964
Przebieg: 72000 km
Pojemność: 944 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 52 KM

Simca Coupe 1000 to wóz wyjątkowo rzadki – słyszałem o jeszcze jednym, sprawnym egzemplarzu w Polsce i mówi się o 300 sztukach obecnych na świecie.

Moją Simkę sprowadziłem z okolic Bordeaux we Francji, a według zapewnień poprzedniego właściciela ma zaledwie 72.000 km od nowości, czego nie mogę zapewnić z uwagi na brak pełnej historii eksploatacji.

Auto zostało wyprodukowane w 1964 roku i posiada przepiękne wnętrze w kolorze Verthe Menthe, które z wyjątkiem dywaników i przedniej części foteli kierowcy i pasażera jest jeszcze oryginalne. Do obszycia użyto oryginalnych materiałów. Auto w swojej historii zostało raz przelakierowane, a pomiary grubości lakieru znajdują się w galerii.

Simca jest po serwisie i posiada:
– nowe elementy układu hamulcowego: pompa hamulcowa, elastyczne przewody hamulcowe,
– wyczyszczony układ chłodzenia,
– nowe opony,
– elektroniczny zapłon,
– oświetlenie LED w oryginalnych kloszach, które sprawia że dobrze jeździ się nawet w nocy,
– wymienione oleje i akumulator.

Ponadto Simca przeszła korektę lakieru, wnikliwy detailing wnętrza oraz komory silnika.

Co kluczowe – auto jest w bdb stanie i jeździ bardzo komfortowo i sprawnie, zapewniając uśmiech na twarzy kierowcy, pasażerów i wszystkich wokół. Silniczek 944 ccm został umieszczony z tyłu i sparowany z 4 biegową skrzynią biegów. 52 KM dbają o dynamikę tego 62-letniego wozu.