Jaguar XJ12 L 5.3 Series II 1977 – 159000 PLN – Poznań

Jaguar XJ12 L 5.3 to kunszt klasycznej, brytyjskiej motoryzacji w najwyższej formie. Powstał na deskach kreślarskich i gdy patrzymy dziś na jego linię i potęgę silnika, możemy być tylko pełni podziwu dla kunsztu i zmysłu ówczesnych inżynierów. Jeszcze większe wrażenie niż parametry techniczne robi sposób, w jaki jeździ. To niezwykle zwinna limuzyna, komfortowa i świetnie wyciszona. 289 koni mechanicznych to moc, którą w połowie lat 70-tych poszczycić się mogły jedynie najwyższej klasy sportowe samochody, a tu kierowca otrzymywał ją w kabinie pełnej luksusu, w której wygodnie zasiąść mógł zarówno on, jak i pasażerowie. We wnętrzu zachwyca zarówno zapach, jak i detale. Poczuć się tu możemy jak w brytyjskim gabinecie, a za odpowiednie wrażenia odpowiada świetna jakościowa skóra, dużo drewna i grube wykładziny, a także długi rozstaw osi, pozwalający swobodnie wyprostować nogi, gdy zajmuje się miejsce na tylnej kanapie.

Jaguar XJ12 L 5.3 Series II
Rocznik: 1977
Przebieg: 192000 km
Pojemność: 5344 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 289 KM

Cena: 159000 PLN

Samochód z rynku szwajcarskiego, z udokumentowanym przebiegiem, z piękną, naturalną patyną, w doskonałym połączeniu ciemnoczerwonego lakieru i beżowego wnętrza.

Zachowana kompletna dokumentacja, wraz z dokumentem odbioru (dokonanego w Wielkiej Brytanii). Auto zawsze w rękach jednego właściciela, zawsze i regularnie serwisowane w jednym serwisie w Zurychu. Odstawiony do suchego garażu i nieeksploatowany od 1999 roku.

Po sprowadzeniu do Polski w 2021 przeszedł obszerne prace serwisowe, w tym:
– naprawa blacharska obu baków, nowa pompa paliwa,
– regeneracja kompletu 14 wtrysków,
– zregenerowany rozrusznik,
– wymienione wszystkie elementy gumowe w zawieszeniu,
– zregenerowana przekładnia kierownicza,
– zregenerowane hamulce,
– nowe opony,
– nowy akumulator,
– nowe wszystkie płyny.

W 2022 roku, po przejechaniu ponad tysiąca kilometrów w Polsce, auto trafiło ponownie na serwis, w celu weryfikacji i sprawdzenia wszystkich elementów.
Został uszczelniony kolektor, zmieniono uszczelki kap zaworowych i miski olejowej, dokonano regulacji układu zapłonowego i pracy przepustnic, wymieniono komplet świec, wymieniono oringi pod wtryskiwaczami, przewody paliwowe, naprawiono układ wydechowy, wykonano drobne naprawy elektryczne, ponownie zmieniono olej.

W 2023 roku uruchomiony i w pełni przeserwisowany układ automatycznej klimatyzacji (!)

Koszty prac serwisowych i kosmetycznych po zakupie przekroczyły 40 tys. złotych, ale efekt z pewnością jest tego warty.
Auto prowadzi się fantastycznie, silnik pracuje aksamitnie, skrzynia zmienia biegi gładko.
Jazda nim to niezwykła przyjemność.

Zarejestrowany w Polsce w 2022.

Samochód jest dumą i własnością prowadzącego stronę gieldaklasykow.pl.
Sprzedaż na podstawie faktury VAT marża, brak obowiązku opłaty podatku PCC po zakupie.

Auto będzie prezentowany na naszym stoisku podczas nadchodzących targów Auto Nostalgia w Warszawie, w dniach 22-23 kwietnia w hali Expo XXI w Warszawie, przy ulicy Ignacego Prądzyńskiego 12/14. Zapraszamy w sobotę i w niedzielę w godzinach 10:00-17:00.

Telefon: +48 607 273 512
E-mail: info@gieldaklasykow.pl
Miejscowość: Poznań